نیازمند ایجاد تحول اساسی در بخش صرفه‌جویی منابع گاز کشور هستیم

معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: نیازمند ایجاد تحول اساسی هم در بخش سرمایه‌گذاری و هم در بخش صرفه‌جویی منابع گاز کشور هستیم.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، محمد مخبر در نشست شورای اقتصاد که عصر یکشنبه (۲۹ آبان‌ماه) برگزار شد بر لزوم توجه به پیشران‌های اقتصاد در برنامه هفتم توسعه کشور اشاره و اظهار کرد: اقتصاد دیجیتال یکی از حوزه‌های پیشران اقتصاد است که بخش زیادی از آینده اقتصاد دنیا را شامل خواهد شد و ضرورت دارد در برنامه‌ریزی‌ها و به‌طور ویژه در برنامه‌های توسعه کشور مورد توجه قرار گیرد و یکی از سرفصل‌های اصلی باشد.

وی افزود: باید برنامه هفتم توسعه کشور برنامه‌ای تحول‌آفرین بوده و حسن استفاده از دارایی‌های کشور که امری مهم و ضروری است در این برنامه مشهود باشد، به نحوی که بتوانیم بخشی از چالش‌ها و ناترازی‌ها را با استفاده از دارایی‌های کشور برطرف کنیم.

معاون اول رئیس‌جمهوری بر اهمیت توجه به انرژی‌های تجدیدپذیر در برنامه هفتم توسعه نیز تأکید کرد و گفت: نیازمند ایجاد تحول اساسی هم در بخش سرمایه‌گذاری و هم در بخش صرفه‌جویی منابع گاز کشور هستیم که تحقق این موضوعات با سرمایه‌گذاری برای توسعه میدان‌ها و افزایش تولید و هم‌زمان صرفه‌جویی در مصرف گاز از طریق توجه به انرژی‌های تجدیدپذیر امکان‌پذیر خواهد بود.

در این نشست که رئیس دفتر رئیس‌جمهوری، وزیران نفت، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، نیرو، رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و رئیس کل بانک مرکزی نیز حضور داشتند، خط‌مشی‌ها و چارچوب کلی برنامه هفتم توسعه کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این نشست همچنین معاون سازمان برنامه و بودجه گزارشی از نشست‌های برگزار شده برای تدوین رویکردهای برنامه هفتم توسعه کشور ارائه و عنوان کرد:‌ در تدوین برنامه هفتم توسعه، اولویت‌ها بر پایه سیاست‌های کلی برنامه هفتم تعیین‌شده و اولویت اصلی پیشرفت اقتصادی کشور توأم با عدالت است.

در این نشست با کلیات بخشنامه خط‌مشی‌ها و چارچوب کلی برنامه هفتم توسعه کشور موافقت و مقرر شد در نشستی متشکل از دستگاه‌های مربوطه، این بخشنامه بازنگری و با نگاهی تحول‌آفرین اصلاح شود.

سرمایه‌گذاری طرح احداث خط لوله انتقال فرآورده رفسنجان/ بیرجند/ مشهد (خط لوله تابش) نیز از درخواست‌های وزارت نفت در این نشست بود که تصویب شد.

کد خبر 464723

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =