عملیات اجرایی طرح PDH/PP پلیمر کنگان آغاز شد

عملیات اجرایی طرح PDH/PP پلیمر کنگان با هدف تکمیل زنجیره ارزش با حضور وزیر نفت و معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به استان بوشهر، عملیات اجرایی طرح PDH/PP توسعه پلیمر کنگان امروز (پنجشنبه، ۱۱ اسفندماه) با حضور جواد اوجی، وزیر نفت و مرتضی شاهمیرزایی، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی آغاز شد.

طرح پروپان به پروپیلن و پروپیلن به پلی‌پروپیلن (PDH/PP) شرکت توسعه پلیمر کنگان با ظرفیت اسمی سالانه ۶۰۰ هزار تن پروپیلن و ۶۰۰ هزار تن پلی‌پروپیلن در ضلع جنوب‌ شرقی فازهای ۲۴-۲۲ پارس جنوبی احداث می‌شود که این محل با توجه به مزیت‌های دسترسی به منابع عظیم خوراک پروپان در منطقه پارس‌جنوبی انتخاب شده است.

۷۱۴ هزار تن پروپان مورد نیاز این طرح از پارس جنوبی و روزانه ۱.۲۸ میلیون مترمکعب گاز طبیعی از سوی شرکت ملی گاز ایران به عنوان خوراک تأمین می‌شود.

شرکت توسعه پلیمر کنگان به‌طور کامل متعلق به پتروشیمی جم است که سرمایه‌گذاری نفت و گاز پتروشمی تأمین با ۱۷ درصد، سهام عدالت با ۱۴ درصد، صندوق بازنشستگی کشوری با ۲۳ درصد، سرمایه‌گذاری آتیه صبا با ۲۳ درصد و سایر سهامداران با ۲۳ درصد سهامداران این شرکت به‌شمار می‌آیند.

کد خبر 469776

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =