۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۴
  • کد خبر: 474448
نفت برنت در سطح ۷۵ دلار دادوستد شد

قیمت نفت خام شاخص برنت در پی کاهش کمتر از حد انتظار نرخ‌های وام‌دهی چین و به‌دنبال آن چشم‌انداز ضعیف اقتصادی این کشور آسیایی در سطوح بالای ۷۵ دلار برای هر بشکه معامله شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، قیمت‌های جهانی نفت خام در معاملات روز سه‌شنبه (۳۰ خردادماه) پس از اینکه چین نرخ‌های وام‌دهی را کمتر از حد انتظار کاهش داد، با کاهش روبه‌رو شد و نگرانی‌های بیشتری را نسبت به چشم‌انداز تقاضای نفت در چین، بزرگ‌ترین واردکننده نفت خام جهان، ایجاد کرد.

نفت خام شاخص برنت دریای شمال تا ساعت ۵ و ۴۵ دقیقه به وقت گرینویچ با ۱۹ سنت کاهش به ۷۵ دلار و ۹۰ سنت برای هر بشکه رسید.

نفت خام شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا برای تحویل در ماه ژوئیه با یک دلار و ۲ سنت افت نسبت به روز جمعه (۲۶ خردادماه) ۷۰ دلار و ۷۶ سنت به ازای هر بشکه دادوستد شد.

قرارداد ماه ژوئیه نفت خام شاخص دبلیوتی‌آی در پایان معاملات روز سه‌شنبه منقضی می‌شود.

نفت خام شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا برای تحویل در ماه اوت با ۸۳ سنت کاهش نسبت به روز جمعه به ۷۱ دلار و ۱۰ سنت برای هر بشکه رسید.

معاملات برای نفت خام شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا روز دوشنبه (۲۹ خردادماه) به‌دلیل تعطیلات رسمی در ایالات متحده انجام نشد.

چین روز سه‌شنبه دو نرخ پایه وام - نرخ اولیه وام یک ساله (LPR) و پنج ساله را هرکدام ۱۰ واحد کاهش داد.

این کاهش‌ها که نخستین بار طی ۱۰ ماه گذشته رخ می‌دهد کمتر از برآوردها بود، به‌طوری که ۵۰ درصد پاسخ‌دهندگان به نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کرده بودند به کاهش ۱۵ واحدی برسد.

تینا تِنگ، تحلیلگر بازار در مؤسسه سی‌ام‌سی مارکتز (CMC Markets) مستقر در اوکلند گفت: انتظار کاهش نرخ پایه وام در چین به‌طور گسترده‌ای وجود داشت، بنابراین فشار افزایشی به بازارهای نفت وارد نکرد.

وی افزود: احتمال می‌رود معامله‌گران بازار نفت برای بهبود چشم‌انداز خود درباره تقاضای نفت نیاز به بهبود خیره‌کننده شرایط اقتصادی در چین داشته باشند.

کد خبر 474448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =