گازرسانی به یک شهر و ۶۲ روستای ایلام در ۲ سال فعالیت دولت سیزدهم

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام اعلام کرد که از ابتدای آغاز به‌کار دولت سیزدهم تاکنون یک شهر و ۶۲ روستای این استان از گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

به گزارش شانا، محمود کشاورز در این باره گفت: این روستاها شامل چهار روستا در آبدانان، یک روستا در ایلام، یک روستا در ایوان، ۶ روستا در چرداول، ۲ روستا در چوار، ۳ روستا در دره‌شهر، ۱۶ روستا در دهلران، ۲ روستا در سیروان، یک روستا در مهران، ۶ روستا در ملکشاهی، ۲۰ روستا در هلیلان و شهر پهله از توابع شهرستان دهلران بوده است.

وی با بیان اینکه در این مدت ۷۶۷ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه توزیع در اقصی نقاط استان اجرایی شده است، اظهار کرد: از ابتدای آغاز به‌کار دولت سیزدهم تاکنون بیش از ۱۰ هزار و ۶۳۹ علمک در مناطق شهری و روستایی استان نصب و راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با بیان اینکه در طول ۲ سال گذشته تاکنون ۲۱ هزار و ۸۳۸ اشتراک جدید پذیرش شده است، افزود: گازرسانی به یک جایگاه سی‌ان‌جی، نصب و راه‌اندازی ۲۸ ایستگاه تقلیل فشار، ایستگاه میترینگ اندازه‌گیری و دو شهرک صنعتی نیز از نعمت گاز طبیعی بهره‌من‌ شدند.

کشاورز تصریح کرد: در این بازه زمانی گاز به بیش از ۳۴۲ واحد تولیدی و صنعتی هم رسیده است.

به گفته وی، اکنون ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۹ درصد جمعیت روستایی ایلام از گاز طبیعی برخوردار بهره‌مند هستند و از ۶۳۷ روستای استان اکنون ۵۶۶ روستا به شبکه گاز متصل است و پروژه گازرسانی ۱۷ روستا در حال اجراست، ۱۳ روستا در دستور کار گازرسانی  قرار دارند و ۳۷ روستای دیگر فاقد توجیه گازرسانی هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام به مصوبه‌های دور نخست سفر رئیس‌جمهوری به استان ایلام در حوزه گازرسانی اشاره کرد و گفت: گازرسانی به هشت روستای استان شامل طلور آبدانان، هرقروش چرداول، بانروشان مهران، قرجیلیگان و انجیر ملکشاهی، فرخ‌آباد، گوراب علیا و سفلی دهلران برای سال ۱۴۰۰ بود که خوشبختانه با تلاش جهادی همکاران در همان سال کار گازرسانی این روستاها تکمیل شد.

کشاورز ادامه داد: تکمیل گازرسانی و علمک‌گذاری به دو شهر میمه و پهله در سال ۱۴۰۰ هم انجام شد  و مردم این مناطق هم اکنون از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

وی به دیگر مصوبه‌های سفر رئیس‌جمهوری به ایلام با عنوان «گازکشی داخلی منازل مسکونی ۴۵۰ مددجوی زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی به صورت رایگان انجام شود»، اشاره و بیان کرد: این شرکت همسو با عمل به مسئولیت اجتماعی و کمک به اقشار نیازمند جامعه در مجموع تعداد ۵۱۶ مورد گازکشی داخلی ساختمان شامل ۳۳۱ مورد افراد زیر پوشش کمیته امداد و ۱۸۵ مورد افراد تحت پوشش بهزیستی را به‌صورت رایگان انجام داده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از اجرای طرح نصب پایلوت شیرها EFV در برخی از مناطق ایلام بر روی علمک مشترکان خانگی خبر داد و گفت: با اجرای این طرح و در زمان وقوع ضربه به  علمک، در مقابل حوادث و بلایای طبیعی به‌ویژه زلزله به صورت خودکار گاز مشترکان خانگی قطع و از بروز حوادث جلوگیری می‌کند.

کشاورز افزود: اکنون بیش از هزار عدد از این شیرآلات به صورت پایلوت در نواحی ایلام، سرابله، مور موری و صالح‌آباد نصب و راه‌اندازی شده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه در آینده همه مشترکان خانگی به شیرهای EFV تجهیز می‌شوند، یادآور شد: در زمان بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و دیگر اتفاقات این شیرها به‌طور خودکار جریان گاز را قطع و مانع ورود گاز به بخش خانگی می‌شوند.

کد خبر 476470

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =