نگهداشت و افزایش تولید از میدان‌های نفتی و گازی غرب کشور

نشست مشترک مدیران و رؤسای شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب با رئیس پژوهشگاه صنعت نفت درباره ایجاد کارگروه مشترک نفت و گاز به‌منظور نگهداشت و افزایش تولید به‌ویژه در میدان‌های مشترک غرب کشور برگزار شد.

به گزارش شانا به نقل از پژوهشگاه صنعت نفت، محمود نصیری سرپرست شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب در نشستی که مدیران و رؤسای این شرکت و عظیم کلانتری‌اصل، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت حضور داشتند با بیان اینکه پژوهشگاه صنعت نفت با ظرفیت‌های علمی ارزشمند می‌تواند برای حل مشکل‌های فرآیندی، عملیاتی، بالادستی و پایین‌دستی گام‌های مؤثری بردارد تصریح کرد: این مجموعه می‌تواند به رفع نیازهای تخصصی فنی و عملیاتی در میدان‌های نفتی و گازی مشترک شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب کمک کند.

وی چالش‌های زیست‌ محیطی را یکی دیگر از نیازمندی‌های شرکت در مناطق عملیاتی تابع برشمرد و گفت: پژوهشگاه صنعت نفت می‌تواند با استفاده از توان‌های علمی و تجربی خود در این زمینه فعالیت کند.

سرپرست شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب به توانمندی پژوهشگاه در شبکه‌سازی در سطح کشور اشاره کرد و افزود: این ظرفیت عظیم کمکی شایان به رفع چالش‌های تولید در میدان‌های مشترک می‌کند و این شرکت برای بهره‌گیری از این توانمندی‌ها آمادگی کامل دارد.

عظیم کلانتری‌اصل در ادامه این نشست با قدردانی از میزبانی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب و اقدام‌های انجام گرفته این شرکت در حوزه‌های مختلف فنی و عملیاتی به توانمندی‌های مختلف پژوهشگاه صنعت نفت اشاره کرد و گفت: پژوهشگاه صنعت نفت در زمینه‌های نگهداشت و افزایش تولید، آموزش‌های تخصصی و فنی و تشریک مساعی در حوزه‌های بالادست، پایین‌دست و محیط زیست آمادگی تأمین نیازهای تخصصی و فناورانه این شرکت را دارد.

وی با اشاره به نگاه فرامنطقه‌ای پژوهشگاه صنعت نفت در سطح کشور افزود: این مجموعه آماده توسعه ارتباط با دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های توانمند در سطح کشور است و آمادگی همکاری در مباحث اجرا، مجری‌گری فناوری و مدیریت فناوری متناسب با نیازهای کشور به‌ویژه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران وجود دارد.

کد خبر 476623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =