بی‌پی خواستار افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در بخش نفت و گاز شد

شرکت بزرگ نفتی بی‌پی بر ضرورت سرمایه‌گذاری در زمینه تولید نفت و گاز تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت بی‌پی اعلام کرد به‌منظور جلوگیری از افزایش شدید قیمت‌ها،همچنین سرعت بخشیدن به مرحله گذار انرژی برای مبارزه با انتشار گازهای گلخانه‌ای، باید سرمایه‌گذاری جهانی در حوزه تولید نفت و گاز انجام شود.

برنارد لونی، مدیرعامل شرکت بریتیش پترولیوم در جریان کنفرانس بی ۲۰ در دهلی‌نو گفت: قیمت‌های جهانی گاز سال گذشته میلادی هفت برابر افزایش یافت، زیرا سه درصد از ذخایر گاز جهان در پی تنش روسیه و اوکراین آسیب دید و کشورها مجبور شدند هزینه‌های بیشتری را برای انرژی بپردازند و به زغال‌سنگ روی آورند.

وی افزود ما باید در هر دو زمینه فعال باشیم، باید مسئولانه هم در نظام انرژی کنونی و هم برای سرعت بخشیدن به مرحله گذار انرژی سرمایه‌گذاری کنیم.

وی گفت طرح گذار انرژی باید منظم باشد تا سرعت خود را حفظ کند، زیرا با وجود تلاش‌های جهانی، سطح انتشار گازهای گلخانه‌ای از زمان کنفرانس پاریس درباره تغییرات آب‌وهوایی در سال ۲۰۱۵ افزایش یافته است.

آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی می‌کند تقاضای جهانی نفت در سال جاری از سطح بی‌سابقه ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز فراتر می‌رود.

لونی با اشاره به اینکه شرکت بی‌پی تا اواسط این دهه ۴۰ درصد و تا پایان این دهه ۵۰ درصد را به پروژه‌های مربوط به گذار انرژی اختصاص خواهد داد، گفت: ما در دهه کنونی  ۵۵ تا ۶۵ میلیارد دلار را برای پیشرفت طرح گذار انرژی سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.

بی‌پی که به‌همراه شریک خود شرکت ریلاینس اینداستریز در پروژه‌های انرژی هند سرمایه‌گذاری می‌کند، تاکنون حدود ۳ هزار جایگاه شارژ خودروی الکتریکی راه‌اندازی کرده که از ۷۵۰ جایگاه در ماه ژانویه افزایش یافته است. این دو شرکت ۳۰۰ ایستگاه تعویض باتری را نیز راه‌اندازی کرده‌اند.

کد خبر 477585

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =