بازدید معاون وزیر نفت از موکب‌های برپاشده صنعت گاز در مرز مهران

معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: از ابتدای راه اندازی موکب‌های پالایشگاه گاز ایلام تاکنون بیش از ۷۸ هزار پرس غذا در سه وعده صبحانه، ناهار و شام میان زائران اربعین توزیع شده است.

به گزارش شانا، مجید چگنی در بازدید از موکب‌های شرکت پالایش گاز ایلام تصریح کرد: افزون بر طبخ و توزیع غذای گرم برای زوار، روزانه تعداد قابل توجهی آب معدنی، شربت، چای، کیک و خرما به‌عنوان میان وعده صبح و عصر و نیمه شب بین زائران اربعین توزیع شده است.

وی با بیان اینکه وظیفه همه ارگان‌ها و نهادها خدمت‌رسانی به زائران برای برپایی باشکوه حماسه اربعین حسینی است، افزود: این تعداد غذا در سه وعده صبحانه، ناهار و شام در موکب‌های این پالایشگاه در شهرستان‌های چوار و ایلام در مسیر رفت و برگشت تردد زائران توزیع شده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه در آستانه اربعین سید و سالار شهیدان که سیل ارادتمندان به اباعبدالله (ع) را راهی مسیر دلدادگی کرده، این شرکت با خدمات‌رسانی به زائران، ارادت خود را به اهل بیت دوچندان کرده‌اند، اظهار کرد: خدمت به زوار اربعین کمتر از زیارت حرم ابا عبدالله الحسین (ع) نیست.

چگنی ادامه داد: موکب این شرکت در کنار خدمت‌رسانی به زائران، اقدام‌های فرهنگی و آموزشی را به‌منظور ارتقای ایمنی و سلامت زائران به‌ویژه محافظت در برابر گرمازدگی و... در دستور کار قرار داده‌ است.

وی با اشاره به اینکه شرکت پالایش گاز ایلام با بسیج همه ظرفیت‌های موجود برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی تلاش کرده است، تأکید کرد: توزیع و طبخ غذا، بهداشت و درمان، نصب و راه‌اندازی دو کارخانه یخ و دو سردخانه در مرز مهران و... از دیگر اقدام‌های مهم این شرکت به زائران اربعین است.

معاون وزیر نفت گفت: شرکت ملی گاز ایران امسال برای برپایی باشکوه‌تر راهپیمایی عظیم اربعین حسینی (ع) نسبت به افزایش ۱۰۰ درصدی بودجه و افزایش تعداد موکب‌های خود از ۴ به ۸ موکب اقدام و با تحویل قریب ۲۰۰ اتوبوس در جابجایی زائرین همکاری کرده است.

چگنی یادآور شد: با توجه به اعلام آمادگی وزارت نفت مبنی بر ساخت دو سردخانه به ظرفیت یک میلیون بطری آب و دو کارخانه یخ به ظرفیت ۱۰ تن در روز، نظر به مدیریت مناسب این شرکت و توانمندی آن مجموعه، این مأموریت به پالایشگاه گاز ایلام محول شد که این شرکت هم در زمان مناسب نسبت به خرید، نصب و راه‌اندازی این تجهیزات اقدام کرد.

وی از نصب و راه‌اندازی دو سردخانه و دو کارخانه یخ در محل پایانه مرزی مهران به‌منظور استفاده زائران اربعین حسینی خبر داد و تصریح کرد: برای نصب و راه‌اندازی آنها مبلغ ۱۲۴ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت ملی گاز ایران هزینه شده است.

 مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران همچنین بیان کرد: ظرفیت کارخانه‌های یخ‌ساز ۱۰ تن در روز و ظرفیت سردخانه زیر صفر ۲۴۰ تن و بالای صفر ۲۰۰ تن است.

چگنی گفت: افزون بر این خدمات، از ابتدای راه‌اندازی موکب‌ها تاکنون بیش از ۴ هزار خدمت بهداشتی و درمانی به زائران اربعین حسینی از سوی پالایشگاه گاز ایلام به زائران ارائه شده است‌.

وی از ارائه بیش از ۴ هزار خدمت بهداشتی و درمانی طی چند روز گذشته تاکنون به زائران اربعین حسینی از سوی اکیپ مستقر در مسیر زائران خبر داد و افزود: این خدمات در قالب ۵ خدمت به عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) ارائه شده است و تا پایان خروج زوار این خدمات‌رسانی استمرار دارد.

معاون وزیر نفت تصریح کرد: همچنین با همکاری با بهداشت و درمان صنعت نفت غرب کشور بیش از ۷۰ قلم دارویی تأمین و در اختیار درمانگاه این پالایشگاه برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین قرار گرفته است.

چگنی با بیان اینکه این خدمات بهداشتی و درمانی در مسیر رفت و برگشت زوار اربعین حسینی ارائه شده است، گفت: افزون بر این خدمات، یک دستگاه کانکس مجهز به همراه امکانات پزشکی و دو تخت بستری و یک دستگاه آمبولانس مجهز به تجهیزات پزشکی در موکب‌های پالایشگاه گاز ایلام مستقر شده است.

وی یادآور شد: از سویی افزون بر اجاره سه سوله سردخانه به ظرفیت ۳ هزار تن با مبلغ ۱۲ میلیارد ریال و گذاشتن آن در اختیار قرارگاه اربعین استان، کمک‌های لجستیکی از جمله در اختیار گذاشتن اتوبوس، مینی‌بوس و سواری و جرثقیل‌های ۳۵ و ۵۵ تنی از دیگر اقدام‌های پالایشگاه گاز ایلام در این مدت بوده است.

یدالله رحمانی، فرمانده بسیج و دبیر ستاد مرکزی اربعین شرکت ملی گاز ایران هم در بازدید از موکب‌های شرکت گاز استان ایلام با اشاره به اینکه زائران اربعین از خدمات‌دهی مناسب موکب‌های این شرکت رضایت دارند، تأکید کرد: در آستانه اربعین سید و سالار شهیدان که سیل ارادتمندان به اباعبدالله (ع) را راهی مسیر دلدادگی کرده، موکب‌های این شرکت با خدمات‌رسانی به زائران، ارادت خود را به اهل‌بیت (ع) دوچندان کرده‌اند.

وی با بیان اینکه خدمت به زوار اربعین مایه افتخار ماست، اظهار کرد: در موکب شرکت گاز استان ایلام در شهرستان چرداول، وعده‌های غذایی روزانه در هر سه وعده میان زائران اربعین توزیع می‌شود.

دبیر ستاد مرکزی اربعین شرکت ملی گاز ایران گفت: افزون بر ارائه این خدمات، امکانات رفاهی همچون استراحتگاه مناسب و مجزا برای بانوان و آقایان و تهیه و تأمین دستگاه‌های سرمایشی، سرویس بهداشتی برای زائرین هم در مسیر رفت و هم برگشت در این موکب‌ها فراهم شده است.

کد خبر 629956

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =