ریاض و مسکو: کاهش عرضه نفت ضامن ثبات بازار انرژی است

رئیس‌جمهوری روسیه و ولیعهد عربستان در گفت‌وگویی تلفنی بر لزوم کاهش عرضه نفت به‌منظور تضمین ثبات بازارهای جهانی انرژی تأکید کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از مسکو، کاخ کرملین اعلام کرد ولادیمیر پوتین و محمد بن‌سلمان تلفنی گفت‌وگو و بر توافق‌های اخیر درباره کاهش عرضه با هدف ثبات‌بخشی به بازارهای جهانی انرژی تأکید کرده‌اند.

با وجود بهبود بازار نفت و انتظارهای تحلیلگران برای کاهش عرضه در سه ماه چهارم عربستان سعودی و روسیه به‌تازگی اعلام کردند کاهش داوطلبانه عرضه نفت خود را تا پایان سال تمدید می‌کنند.

خبرگزاری دولتی عربستان هفته گذشته به نقل از یک مقام وزارت انرژی این کشور اعلام کرد ریاض کاهش تولید داوطلبانه روزانه یک ملیون بشکه‌ای نفت خود را تا پایان دسامبر ۲۰۲۳ تمدید خواهد کرد.

به‌دنبال آن الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه هم هفته گذشته در بیانیه‌ای گفت: مسکو تصمیمش برای کاهش داوطلبانه عرضه روزانه ۳۰۰ هزار بشکه‌ای خود را تا پایان سال جاری تمدید کرده است.

مسکو و ریاض اعلام کردند تصمیم‌ها برای کاهش عرضه را ماهانه بررسی خواهند کرد تا تعمیق کاهش یا افزایش تولید را بسته به شرایط بازار در نظر بگیرند.

کرملین اعلام کرد پوتین و بن‌سلمان از همکاری روسیه و عربستان در چارچوب ائتلاف تولیدکنندگان عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و غیراوپک (اوپک‌پلاس) بسیار راضی بوده‌اند.

کد خبر 630028

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =