تولید ۴۷۲ هزار بشکه‌ای نفت در شرکت نفت و گاز گچساران

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۴۷۲ هزار و ۶۷۱ بشکه نفت به‌وسیله دستگاه‌های تفکیک‌گر و فرآورش سیار MOS و MOT به‌منظور پیشگیری از آلودگی‌های محیط زیستی در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران برداشت شده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت و گاز گچساران، غلامرضا کمالی با اشاره به افزایش صادرات نفت در دولت انقلابی سیزدهم گفت: دیپلماسی انرژی وزارت نفت معادله‌های دشمنان را بر هم ریخته است.

وی افزود: بر اساس آخرین آمار جهانی شاهد افزایش تولید و فروش نفت در دولت سیزدهم هستیم و این مهم با همت و تلاش کارکنان جهادی و سختکوش صنعت نفت در کشور رقم خورده است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران تصریح کرد: عملیات برداشت نفت از طریق دستگاه‌های تفکیک‌گر و فرآورش سیار، نقش بسیار حائز اهمیتی در کاهش حجم نفت سوزانده‌شده، جلوگیری از آلودگی محیط زیست و هدررفتن سرمایه ملی، افزایش تولید و اعمال دقت بیشتر در گرفتن تصمیم برای توسعه میدان‌ها، انجام عملیات بهره‌برداری به‌موقع از چاه و طراحی تسهیلات فرآورش مناسب در میدان‌ها دارد.

کمالی با قدردانی از اقدام‌های انجام‌شده در سخت‌ترین شرایط کاری و آب و هوایی اظهار کرد: کارشناسان این شرکت تعمیر اساسی ۳۸ دستگاه مخزن تحت فشار درون کارخانه‌ها و تفکیک‌گرهای سرچاهی را با موفقیت تکمیل کردند.

وی افزود: یک هزار و ۳۰۵ تعمیر، تعویض، تنظیم و نصب شیرآلات فرآیندی در کنار نصب و تعویض ۱۳۲ مورد صفحه کاهنده خطوط لوله نفت و گاز چاه‌ها از اقدام‌های ارزشمند دیگر نیروهای عملیاتی نفت و گاز گچساران است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران گفت: در این مدت ۱۱۹ مورد رفع نشت از خطوط لوله نفت، آب و پساب و تعویض کوپن‌های ضدخورندگی انجام‌ شده است.

کمالی به تعمیر کلی ۴۵ دستگاه تجهیزات فرآیندی شامل ۱۲ دستگاه ذخیره خشک‌کننده و مولد هوا، ۲۴ دستگاه الکتروموتور، ترانسفورماتور و رله‌های حفاظتی، هفت دستگاه تلمبه‌های نفت، آب صنعتی، آب زائد تزریقی و تزریق مواد شیمیایی، دو دستگاه دیزل آتش‌نشانی و دستگاه توربین گازی اشاره و تصریح کرد: نیروهای جهادی و عملیاتی این شرکت موفق شده‌اند ۱۵۲ مورد تعمیر کلی، ایمن‌سازی و توپکرانی خطوط لوله نفت و گاز چاه‌ها و تفکیک‌گرها را به انجام برسانند.

کد خبر 631204

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =