تأمین ۲ هزار و ۲۳۷ قلم کالا در نفت و گاز گچساران

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران از تهیه و تأمین بیش از ۲ هزار و ۲۳۷ قلم کالا به مبلغ ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از ابتدای امسال تاکنون در این شرکت خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت و گاز گچساران، غلامرضا کمالی گفت: از مجموع ۲ هزار و ۲۳۷ قلم کالا بیش از هزار و ۸۲۷ قلم آن به مبلغ ۷۵۷.۲ میلیارد ریال از سوی سازندگان داخلی و به سفارش این شرکت ساخته شده است.

وی افزود: این اقلام در قالب ۴۳۰ درخواست از اداره‌های مختلف ازسوی شرکت‌های داخلی ساخته شده و این مقدار خرید نسبت به مشابه پارسال ۴۵ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز گچساران اظهار کرد: خرید این حجم کالا از فروشندگان و تأمین‌کنندگان در شهر گچساران تأثیری بسزا در ایجاد اشتغال و گردش مالی و رونق اقتصادی در این شهرستان داشته است.

نفت و گاز گچساران ۶۰ قرارداد برای تأمین و تولید قطعات مورد نیاز خود امضا کرد

کمالی با بیان اینکه شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران ۶۰ قرارداد مهم برای تأمین و تولید قطعات مورد نیاز خود به مبلغ ۴ هزار میلیارد ریال امضا کرده است، افزود: خرید سیستم و قطعات توربین و کمپرسورهای گازی و تلمبه‌های نفت و قطعات الکترونیک و ابزاردقیق از جمله قراردادهایی هستند که مجوز امضای آنها صادر ‌شده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد قراردادها با شرکت‌های داخلی امضا شده است، گفت: عمده این نیازها شامل کالا، قطعات، مواد، تجهیزات، خدمات و نرم‌افزار در حوزه‌های فنی، عملیاتی، خدماتی و مواد شیمیایی است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران تصریح کرد: با توجه به قانون حمایت از تولید بار اول در معامله با شرکت‌های ‌دانش‌بنیان، بعضی نیازهای فناورانه این شرکت از این طریق در حال پیگیری است.

کمالی تعداد قراردادهای امضا با شرکت‌های دانش‌بنیان را ۱۷ قرارداد اعلام کرد و بومی‌سازی، حمایت از ‌ساخت‌داخل، تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان، ارتقای سطح ریسک‌پذیری دستگاه‌های اجرایی و صرفه‌جویی ‌چشم‌گیر حاصل از این تولیدها را از مهم‌ترین مزیت‌های این قراردادها برشمرد.

کد خبر 631450

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =