طرح پتروشیمی صدف خلیج‌فارس تا پایان ۱۴۰۲ راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در جریان بازدید از طرح پتروشیمی صدف خلیج فارس در عسلویه از راه‌اندازی این مجموعه بزرگ صنعتی تا پایان سال خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، عبدالعلی علی‌عسکری که امروز (سه‌شنبه، نهم آبان‌ماه) برای بازدید از طرح‌های هلدینگ خلیج‌فارس در عسلویه به این منطقه سفر کرده است، با ابراز خرسندی از پیشرفت ۲۵ درصدی پتروشیمی صدف خلیج‌فارس در ۱۶ ماه گذشته، آن را حاصل روحیه جهادی و فعالانه مدیران متخصص و جوان در کنار مدیران باتجربه دانست و تأکید کرد: این مقدار پیشرفت در طرح صدف، افتخاری برای کشور است.

وی با قدردانی از روحیه تهاجمی و جهادی حاکم بر پروژه پتروشیمی صدف خلیج‌فارس افزود: کارها در این پروژه با سرعت قابل قبولی در حال انجام است و خواهش من این است که این نگاه تهاجمی و فعالانه را حفظ کنید تا به بالاترین حد تولید محصول در پتروشیمی صدف خلیج‌فارس برسید.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس تأکید کرد: در رفع محدودیت‌ها اعم از مباحث مالی، زمین و زیرساخت‌هایی نظیر برق در کنار مدیران صدف خلیج‌فارس می‌ایستیم. این طرح برای مردم است؛ برای پیشرفت کشور و خوشحالی نظام است و باید هرچه سریعتر به سرانجام برسد.

علی‌عسکری با اشاره به اینکه طرح پتروشیمی صدف خلیج‌فارس بزرگ‌ترین پروژه تولید لاستیک صنعتی در ایران و منطقه غرب آسیاست، تصریح کرد: تکمیل این پروژه، تأثیر جدی بر تأمین نیازهای داخلی و نیز افزایش صادرات و حضور ایران در بازارهای جهانی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه هر تن این محصول ارزشی معادل ۱۷۰۰ دلار دارد، اظهار کرد: راه‌اندازی و بهره‌برداری از پروژه ۱۳۶ هزارتنی صدف، درآمد ارزی قابل‌ توجهی را عاید کشور خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با اشاره به برخی موانع بر سر راه پیشرفت کاری صدف، وجود این مشکلات در پروژه‌های عظیم صنعتی را طبیعی دانست و از مدیران این مجموعه خواست با روحیه فعالانه و جهادی، اقدام‌های شجاعانه و ابتکار عمل بر این مشکلات فائق آیند.

در جریان بازدید از سایت پتروشیمی صدف خلیج‌فارس، اتمام عملیات نصب نخستین واحد فرآیندی و آغاز پیش راه‌اندازی واحد ۲۳۰۰ این مجتمع با حضور مقامات هلدینگ خلیج‌فارس و پترول رقم خورد.

همچنین در ابتدای این نشست، علی صفوی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی صدف خلیج‌فارس گزارشی از آخرین پیشرفت طرح ارائه کرد و با احصای مشکلات و موانع، تصمیمات مهمی نیز برای رفع آن‌ها گرفته شد.

کد خبر 632401

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =