عملیات اجرایی طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی گلستان از سر گرفته شد

وزیر نفت در بازدید از مراحل اجرای طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی گلستان، دستور آغاز دوباره عملیات اجرایی این پروژه را پس از سال‌ها بلاتکلیفی صادر کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به استان گلستان، جواد اوجی امروز (پنجشنبه، ۳۰ آذرماه) در بازدید از آخرین روند عملیات اجرایی طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی گلستان از تازه‌ترین تحولات مربوط به آن مطلع شد و دستور داد عملیات اجرایی آن پس از سال‌ها بلاتکلیفی از سر گرفته شود.

بر اساس این گزارش، این طرح پتروشیمی که بخش بزرگی از سهامداران آن مردم هستند، مشکلات بسیاری را در چند سال اخیر از سر گذرانده است، اما خوشبختانه به‌دنبال پیگیری‌های نماینده استان گلستان در مجلس شورای اسلامی، وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی، کارگروهی تشکیل شد تا به‌صورت تخصصی از سرگیری دوباره ساخت آن را پیگیری کنند.

به‌دنبال حضور هلدینگ‌ پتروشیمی خلیج‌فارس در اجرای این طرح و  سهم ۶۰ درصد در آن، به نظر می‌رسد طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی گلستان تا سه سال آینده تکمیل شود. 

با توجه به اشتغال‌زایی بالای صنعت پتروشیمی، راه‌اندازی طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی گلستان، اشتغال‌زایی فراوانی برای مردم منطقه به همراه خواهد داشت.

کد خبر 634896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =