دولت سیزدهم به‌دنبال شایسته‌سالاری در جذب نیروها از بدو استخدام است

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور تأکید کرد که در دولت سیزدهم به‌دنبال شایسته سالاری در جذب نیروها از بدو استخدام هستیم.

به گزارش خبرنگار شانا، میثم لطیفی شامگاه شنبه (دوم دی‌ماه) در نخستین همایش ملی تعالی حکمرانی در پرتو تحول کانون‌های ارزیابی با بیان اینکه اساسی‌ترین نقش‌ها در دولت‌سازی، شایسته‌سالاری است، گفت: بی‌شک در دولت‌سازی نقش مدیران و کارگزاران بی‌بدیل است.

وی ادامه داد: ما معتقدیم شایسته‌سالاری تنها در میان مدیران نیست و باید از بدو استخدام کارکنان این کار  آغاز شود. 

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور افزود: در دولت سیزدهم اعتماد زیادی به مجموعه‌های تخصصی و نخبگان موجود در کانون‌های ارزیابی کشور وجود دارد، باید با همفکری و همکاری در این حوزه بتوانیم به اهداف خودمان برسیم.

لطیفی با تأکید بر اینکه دولت به عملکرد کانون‌های ارزیابی بخش خصوصی کشور اعتماد دارد، گفت: مرکز آموزش مدیران دولتی نباید رقیب این کانون‌ها باشد، بلکه باید نقش تنظیم‌گری و رهبری را ایفا کند، البته خروجی کار کانون‌های ارزیابی باید برای مدیران دولتی قابل فهم و اقناع‌کننده باشد.

وی ارتباط مؤثر با بیش از ۹۰ کانون‌ ارزیابی سرمایه انسانی کشور را از دغدغه‌های سازمان اداری و استخدامی کشور دانست و یادآور شد: برگزاری چنین همایش‌هایی به همت صنعت نفت می‌تواند در ایجاد ارتباط با این کانون‌ها مهم و پایه‌ای باشد.

کد خبر 635018

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =