کاهش شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا برای دومین هفته پیاپی

شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز اعلام کرد تعداد دکل‌های نفت و گاز شرکت‌های حفاری آمریکا برای دومین هفته پیاپی کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت بیکرهیوز در گزارشی اعلام کرد شرکت‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به ۱۲ ژانویه (جمعه، ۲۲ دی‌ماه)  تعداد دکل‌های نفت و گاز خود را در دومین هفته پیاپی کاهش دادند.

شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز در گزارش روز جمعه اعلام کرد که تعداد دکل‌های نفت و گاز که نشان‌دهنده اولیه تولید در آینده به‌شمار می‌رود، در هفته منتهی به ۱۲ ژانویه با دو دستگاه کاهش به عدد ۶۱۹ و پایین‌ترین رقم از نوامبر پارسال رسید.

بر اساس اعلام بیکر هیوز، تعداد دکل های حفاری ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۲۳ میلادی پس از افزایش ۳۳ درصدی در سال ۲۰۲۲ میلادی و ۶۷ درصدی در سال ۲۰۲۱، به‌دلیل کاهش قیمت‌های نفت و گاز، افزایش هزینه‌های حفاری و کاهش هزینه‌های شرکت‌ها برای افزایش بازده سهامداران، حدود ۲۰ درصد کاهش یافت.

تعداد دکل‌های نفتی آمریکا در هفته یادشده با دو دستگاه کاهش به ۴۹۹ رسید، این در حالی است که شمار دکل‌های گازی با یک دستگاه کاهش به عدد ۱۱۷ رسید.

قیمت نفت خام شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا پس از کاهش ۱۱ درصدی در سال ۲۰۲۳، تاکنون یک درصد افزایش یافته است.

۱۴ شرکت مستقل اکتشاف و تولید که از سوی شرکت خدمات مالی «تی‌دی کوون» آمریکا (TD Cowen) ردیابی می‌شوند، اعلام کردند قصد دارند سال ۲۰۲۴ میلادی در مقایسه با ۲۰۲۳ هزینه‌ها را حدود ۴ درصد کاهش دهند.

تولید نفت و گاز ایالات متحده آمریکا با وجود کاهش قیمت‌ها، هزینه‌ها و تعداد دکل‌های حفاری، به‌دلیل افزایش بهره‌وری و زمانی که شرکت‌ها کار خود را روی چاه‌های حفر شده انجام داده‌اند، همچنان در مسیر رسیدن به بالاترین رکورد در سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ گام بر می‌دارند.

بر اساس داده‌های انرژی فدرال ایالات متحده آمریکا که مبدأ به دسامبر ۲۰۱۳ بازمی‌گردد، تعداد کل چاه‌های حفرشده ناتمام (DUC) باقی‌مانده در نوامبر پارسال به ۴ هزار و ۴۱۵ حلقه رسید.

کد خبر 636084

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =