سقف ذخیره بنزین یارانه‌ای به دوران پیش از کرونا بازگشت

مدت‌زمان ذخیره سهمیه بنزین به‌همان مقدار (۶ ماهه) پیش از دوران کرونا بازگشت، از این رو سهمیه بنزین یارانه‌ای (هزار و ۵۰۰ تومانی) به‌مدت ۶ ماه در کارت‌های سوخت ذخیره می‌شود.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، در دوران شیوع ویروس همه‌گیر کرونا و محدودیت‌های اجباری سفرها، مدت زمان ذخیره سهمیه بنزین هزار و ۵۰۰ تومانی از ۶ ماه به ۹ ماه رسیده بود تا پس از پایان محدودیت‌های کرونایی هموطنان بتوانند از سهمیه سوخت خود به‌نحو ممکن استفاده کنند.

هم‌اکنون با توجه به اینکه دو سال از مهار موفق کرونا در کشور می‌گذرد، مدت‌زمان ذخیره سهمیه بنزین به‌ همان مقدار پیش ازدوران کرونا (۶ ماهه) بازگشت، از این رو سهمیه بنزین یارانه‌ای ۱۵۰۰ تومانی تا ۶ ماه قابلیت ذخیره در کارت‌های سوخت را دارد.

با توجه به افزایش ٢٥ درصدی سفر با خودروهای شخصی، به‌منظور مدیریت مصرف سوخت و جلوگیری از مهاجرت کارت‌های سوخت به استان‌های مرزی، سهمیه بنزین ۳ هزار تومانی از ۱۵۰ لیتر در ماه به ۱۰۰ لیتر تغییر یافته است.

تأکید می‌شود سهمیه ۶۰ لیتری بنزین یارانه‌ای هزار و ۵۰۰ تومانی، بدون تغییر به‌ همان مقدار باقی‌ مانده و با رد هرگونه شایعه افزایش قیمت بنزین، اعلام می‌شود تصمیمی برای تغییر قیمت بنزین گرفته نشده است.

کد خبر 636608

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =