رزمایش مدیریت شرایط اضطراری در پایانه نفتی خارک برگزار شد

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران از برگزاری موفق رزمایش پدافندغیرعامل مشترک به‌منظور مدیریت شرایط اضطراری و مدیریت بحران در پایانه نفتی خارک خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت پایانه‌های نفتی ایران، عباس غریبی صبح امروز (شنبه، ۱۸ فروردین‌ماه) در حاشیه برگزاری رزمایش مدیریت شرایط اضطراری در پایانه نفتی خارک گفت: برگزاری رزمایش‌ها و تمرین‌های شرایط اضطراری بر اساس نتایج شناسایی و ارزیابی خطرها و ریسک‌ها و تهدیدهای روزآمد، رمز موفقعیت سازمان در افزایش توانایی مقابله با شرایط اضطراری و کاهش تبعات هر نوع حادثه‌ای است.

وی افزود: با این هدف و مطابق برنامه، مانورها و تمرین‌های سالانه، تمرین عملی وقوع شرایط اضطراری روی نفتکش در بزرگترین بارانداز (اسکله) نفتی کشور با موفقیت انجام شد و نقاط قابل بهبود به‌منظور افزایش شاخص‌های عملکردی کشف و اقدام‌های اصلاحی لازم تعریف و صادر شد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران تاکید کرد: در این مانور علاوه بر تمرین ارتباطات درون‌سازمانی در شرایط اضطراری، ارتباطات برون‌سازمانی با سازمان‌های مسئول به‌عنوان یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های مهار هر چه مؤثرتر شرایط اضطراری تمرین و اجرا شد.

سیدعلی میری، رئیس پایانه نفتی خارک در این رزمایش ضن تشریح سناریوی آن، گفت: رزمایش مقابله با حمله ریزپرنده به نفتکش در حال بارگیری با اطلاع‌رسانی به مسئولان مربوطه طبق دستورعمل‌های شرایط اضطراری آغاز شد و پس از اعلام کاپیتان نفتکش، گروه‌های مقابله رروی اسکله اقدام‌های لازم برای حفاظت از تأسیسات را آغاز کردند و یدک‌کش‌های آتش‌خوار برای جداکردن و خاموش کردن آتش نفتکش به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: با توجه به اعلام نیروهای نظامی آتش‌سوزی ناشی از برخورد یک ریزپرنده با مخازن سمت چپ نفتکش دچار حریق شده و به همین منظور قایق‌های تندرو نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای ایجاد امنیت عملیات و جلوگیری از ورود افراد متفرقه به محل اعزام و عملیات با کنترل‌های مناسب با کمترین مقدار خسارت مهار شد.

رزمایش مدیریت شرایط اضطراری با حضور فرمانده ارشد پدافند غیرعامل و مدیریت بحران جزیره خارک با مشارکت پایانه نفتی خارک، ناوتیپ ذوالفقار سپاه خارک و دیگر نهادهای متولی برگزار شد.

کد خبر 639544

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =