حفاری ۶ حلقه چاه در میدان نفتی یادآوران آغاز شد

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه‌های حفاری، از آغاز عملیات حفاری ۶ حلقه چاه توسعه‌ای با استقرار و آغازبه‌کار دستگاه حفاری ۹۲ فتح در میدان‌ مشترک یادآوران خبر داد.

به گزارش شانا به‌نقل از شرکت ملی حفاری ایران، عبدالکریم علی‌محمدی گفت: پیرو قرارداد امضاشده با شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) به‌عنوان مجری توسعه میدان نفتی یادآوران، دستگاه‌ حفاری ۹۲ فتح عملیات حفاری نخستین حلقه چاه از مجموع ۶ چاه توسعه‌ای واگذارشده به این شرکت را آغاز کرد.

وی افزود: با توجه به سیاست‌های وزارت نفت در تأکید بر شتاب‌بخشی توسعه میدان‌های مشترک، تأمین و استقرار دو دستگاه حفاری دیگر در دستورکار این شرکت قرار دارد که هم‌اکنون تمهیدهای انتقال دستگاه حفاری ۲۸ فتح به این میدان مشترک با کشور عراق در دست انجام است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه‌های حفاری مدت قرارداد حفاری این ۶ حلقه چاه را ۲۴ ماه اعلام کرد و گفت: حفاری چاه‌های توسعه‌ای در این میدان‌ به‌صورت کلید در دست (EPDS)  انجام می‌شود و هم‌زمان با عملیات حفاری و خدمات مهندسی، پشتیبانی و تأمین کالا و مواد از سوی شرکت ملی حفاری ایران ارائه می‌شود که طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده در تلاش هستیم کار حفر و تکمیل چاه‌ها زودتر از موعد مقرر انجام و تحویل کارفرما شود.

علی‌محمدی افزود: در این مقطع عملیات حفاری تا عمق ۴ هزار و ۸۰۰ متری و با هدف برداشت از لایه فهلیان انجام می‌شود.

براساس این گزارش، میدان یادآوران از میدان‌های مشترک ایران با عراق است که در ۷۰ کیلومتری شمال آبادان و ۶۰ کیلومتری جنوب غربی اهواز در استان خوزستان قرار دارد و نفت تولیدی آن از لایه‌های سروک، کژدمی (بورگان)، گدوان و فهلیان است.

کد خبر 640619

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =