تحقق بیش از ۵ هزار متر حفاری چاه‌های نفت و گاز در بهار ۱۴۰۳

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه‌های حفاری از تحقق ۵ هزار و ۷۰۰ متر حفاری در سه ماه نخست امسال با کاربست ۱۷ دکل مستقر در پروژه‌های توسعه‌ای حفاری چاه‌های نفت و گاز در مناطق نفت‌خیز کشور خبر داد.

به گزارش شانا به‌نقل از شرکت ملی حفاری ایران، عبدالکریم علی‌محمدی گفت: از مجموع ۷۴ دستگاه حفاری ناوگان شرکت، ۱۷ دکل در قالب اجرای پروژه‌ها در میدان‌های مختلف در مناطق نفت‌خیز کشور به‌کارگیری شده است که از این تعداد هشت دستگاه در گستره شرکت نفت مناطق مرکزی و دو دستگاه در حوزه شرکت نفت و گاز پارس در میدان گازی کیش در حال حفر و تکمیل چاه‌های گازی هستند.

وی افزود: همچنین در همکاری با شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) به‌عنوان مجری طرح توسعه میدان‌های نفتی غرب کارون، چهار دکل حفاری شرکت در میدان نفتی آزادگان جنوبی و یک دکل در میدان یادآوران در حال کار است که قرار شد افزون بر دکل ۹۲، دستگاه حفاری ۲۸ فتح نیز به یادآوران انتقال یابد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه‌های حفاری، با اشاره به اینکه متراژ حفاری چاه‌ها با استفاده از ناوگان شرکت در میدان‌های نفتی و گازی، خشکی و دریایی کشور از ابتدای امسال تاکنون ۳۷ هزار متر بوده است، بیان کرد: از این مقدار ۵ هزار و ۷۰۰ متر مربوط به پروژه‌های حفاری بوده است.

علی‌محمدی گفت: فعالیت شرکت ملی حفاری ایران در اجرای پروژه‌ها، صرفاً عملیات حفاری نیست و طیف وسیعی از خدمات فنی و تخصصی را شامل می‌شود، زیرا بیشتر قراردادهای پروژه‌ای به‌صورت کلید در دست (EPDS)، با کارفرماها مبادله شده است.

وی با اشاره به خروج نام شرکت ملی حفاری ایران از فهرست خصوصی‌سازی افزود: به این ترتیب فرصت مغتنمی پیش آمده است تا شرکت ملی نفت ایران بتواند با دست باز به سرمایه‌گذاری در شرکت ملی حفاری به‌منظور روزآمدسازی این شرکت بالادستی مبادرت کند. با اختصاص اعتبار و اهتمام به بازسازی و نوسازی ناوگان عملیات حفاری و خدمات فنی و مهندسی این شرکت، شاهد کاهش انتظارها و شتاب‌بخشی در اجرای پروژه‌ها خواهیم بود که از نظر هزینه‌ها و بهره‌مندی بهینه از فرصت‌ها، برای سازمان بسیار مهم تلقی می‌شود.

کد خبر 643998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =