تاکید بر توسعه سی‌ان‌جی با هدف سلامت مردم و حفظ محیط‌ زیست

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش در بازدید از مرکز تحقیقات ایران خودرو بر لزوم توسعه صنعت سی‌ان‌جی با هدف ارتقای سطح کیفی سلامت مردم و حفظ محیط زیست تاکید کرد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، علیرضا صادق‌آبادی در حاشیه این بازدید در نشست مشترکی با مدیران و متخصصان مرکز تحقیقات ایران خودرو با اشاره به ضرورت توسعه خودروهای گازسوز با محوریت حمل‌ونقل عمومی گفت: باید درباره نبود موفقیت در توسعه سی‌ان‌جی آسیب‌شناسی انجام شود، زیرا سی‌ان‌جی هم ارزان است و هم در دسترس مصرف‌کنندگان قرار دارد.

وی افزود: این سوخت پاک، مزایای فراوانی دارد که شامل حال محیط زیست، مردم و صنعت نفت می‌شود و در صورتی که به عنوان سوخت جایگزین از آن استفاده شود، بی‌تردید در اقتصاد کشور تاثیرگذار است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با ارائه پیشنهادی برای ایجاد آسایش و رفاه بیشتر مردم در استفاده از گاز بر ضرورت ساخت مخازن ANG (مخازن سبک وزن گاز طبیعی جذبی) تاکید و اظهار کرد: در خودروهایی که بر پایه ANG طراحی شوند می‌توان با استفاده از گاز طبیعی شهری در پارکینگ منازل، خودرو را شارژ کرد که صرفه‌جویی بالایی در هزینه سوخت دارد و افزون بر آن، رفاه و آسایش مردم را به دنبال خواهد داشت.

براساس این گزارش، در این نشست توافق شد گروه تحقیقات ایران خودرو تا پایان امسال نمونه‌ای از این موتورها را طراحی و ارائه کند.

کد خبر 287844

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =