زنجیره توزیع سوخت در پرترددترین جاده کشور تکمیل شد

زنجیره توزیع سوخت در مسیر جاده پرتردد چالوس - کرج با افتتاح جایگاه کلیدی و اختصاصی امیرکبیر در آستانه فرارسیدن تعطیلات سال جدید تکمیل شد.

به گزارش خبرنگار شانا، ظهر امروز (دوشنبه، 27 اسفندماه) جایگاه اختصاصی امیرکبیر در کیلومتر 40 جاده  کرج- چالوس (شهر آسارا) با حضور ابراهیم توسلی، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه البرز و جمعی از مدیران محلی شهر آسارا به منظور سوخت‌رسانی (بنزین معمولی، بنزین سوپر و نفت گاز) به مسافران نوروزی افتتاح شد.

این جایگاه دارای 2 سکوی عرضه بنزین، یک سکوی عرضه گازوئیل و در مجموع 20 نازل عرضه فرآورده و یک هزار و 500 متر فضای رفاهی شامل نمازخانه، سه واحد اقامتی، فروشگاه و ... است که در فضایی به مساحت 3 هزار مترمکعب ساخته شده است.

شایان ذکر است، مخازن جایگاه امیرکبیر در مجموع دارای 210 هزار لیتر ظرفیت است که امکان ذخیره‌سازی 110 هزار لیتر بنزین معمولی، 48 هزار لیتر بنزین سوپر و 48 هزار لیتر نفت‌گاز را فراهم کرده است. پیش‌بینی می‌شود از طریق راه‌اندازی آن به‌طور میانگین روزانه 30 هزار لیتر فرآورده در ایام عادی سال و  و روزانه 70 هزار لیتر فرآورده در ایام نوروز و دیگر تعطیلات به مسافران عرضه شود.

جایگاه اختصاصی امیرکبیر که تحت عنوان برند انتخاب با سرمایه‌گذاری بالغ بر 6 میلیارد تومان ساخته و راه‌اندازی شده که از مسیر چالوس به سمت کرج است، نقشی اساسی در کاهش تراکم دیگر جایگاه‌ها و نیز تکمیل زنجیره سوخت‌رسانی در چهارمین جاده زیبای جهان دارد.

با توجه به سرازیر شدن حجم زیادی از خودروها به جاده کرج - چالوس شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی پیش از راه‌اندازی این جایگاه با استقرار دو جایگاه سیار سوخت در محوطه جایگاه امیرکبیر نسبت به سوخت رسانی به مسافران به ویژه در ایام تعطیلات اقدام می‌کرد.

کد خبر 288116

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =