مصرف بیش از یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون لیتر بنزین در نوروز ۹۸

مصرف بنزین کل کشور در نوروز ۹۸ با توزیع بیش از ۵۰۰ میلیون لیتر بنزین در ۶ روز پایانی تعطیلات سال نو، در مجموع به بیش از یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون لیتر رسید.

به گزارش خبرنگار شانا، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد: در فاصله ۱۹ روزه بیست و هفتم اسفند ماه سال ۹۷ تا پایان روز شانزدهم فروردین ماه سال ۹۸، یک میلیارد و ۸۵۱ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر بنزین در کشور توزیع و مصرف شده که این مقدار (معادل توزیع میانگین روزانه ۹۷ میلیون و ۴۴۷ هزار لیتر بنزین) در مقایسه با مدت مشابه پارسال (۲۷ اسفند ۹۶ تا شانزدهم فروردین ۹۷) با یک میلیارد و ۸۱۵ میلیون و ۹۳۰ هزار لیتر، ۱.۹ درصد افزایش یافته است.

براساس اعلام این شرکت، مصرف بنزین کشور در فاصله روزهای یازدهم تا شانزدهم فروردین‌ماه جاری در مجموع ۵۳۱ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر بنزین در کشور بوده که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه پارسال با رقم ۵۳۰ میلیون و ۹۷ هزار لیتر، ۰.۲ درصد افزایش یافته است.

۲۹ اسفند ۹۷ و ۱۳ فروردین ۹۸، بیشترین و کمترین مقدار مصرف

بر پایه آمار ارائه شده از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بیشترین مقدار مصرف بنزین کشور در ایام نوروز امسال در روز ۲۹ اسفندماه سال ۹۷، ۱۳۵ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر ثبت شد که رکوردی بی‌سابقه و تاریخی است که مصرف بنزین کشور را به بالاترین حد خود رساند.

در روز سیزدهم فروردین ماه سال ۹۸ نیز ۷۵ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر بنزین در کشور توزیع شد که کمترین مقدار مصرف بنزین کشور در فاصله ۱۹ روزه تعطیلات سال نو به شمار می‌آید.

در سیزدهم فروردین سال ۹۸، ۷۵ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر بنزین در کشور مصرف شد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه پارسال (۱۳ فروردین سال ۹۷) با ۷۹ میلیون و ۸ هزار لیتر، ۴.۵ درصد کاهش یافته است.

در روز پایانی تعطیلات نوروزی امسال (۱۶ فروردین‌ماه ۹۸) ۸۳ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شد که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه پارسال (۱۶ فروردین‌ماه ۹۷) با ۸۱ میلیون و ۵۵۴ هزار لیتر، ۱.۷ درصد افزایش یافته است.

به گزارش شانا، مصرف بنزین کشور که در روزهای ابتدایی تعطیلات نوروزی افزایش چشمگیری یافته بود، به دلیل شرایط نامساعد جوی و بارش‌های سیل‌آسا در سراسر کشور کاهش یافت، به نحوی که در بیشتر روزها در مقایسه با روزهای گذشته و نیز مدت مشابه پارسال روندی کاهشی نشان داد.

مناطق سی‌وهفت‌گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران برای سوخت‌رسانی به مسافران نوروزی و توزیع سوخت در مناطق سیل‌زده به مردم و خودروهای امدادی در همه ایام تعطیلات سال نو در حالت آماده باش به سر برده و همچنان نیز در حال فعالیت شبانه‌روزی برای سوخت‌رسانی در مناطق سیل‌زده کشور هستند. این شرکت به منظور پشتیبانی و مدیریت بحران اخیر، همزمان با پیش‌بینی‌ها و هشدارهای سازمان هواشناسی کشور در این مناطق ذخیره‌سازی مناسب سوخت داشت و پس از وقوع رخداد نیز با ارسال سوخت‌های اضافی گرمایشی، ارسال نفت‌کش‌های سوخت‌رسان و نصب جایگاه سیار و نیز توزیع سوخت رایگان نسبت به سوخت‌رسانی مطلوب به مردم و تجهیزات واحدهای امداد و نجات اقدام می‌کند.

کد خبر 288261

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =