افتتاح پروژه‌های گازرسانی آذربایجان‌شرقی با حضور رئیس‌جمهوری

پروژه‌های گازرسانی روستایی، صنعتی و انتقال گاز استان آذربایجان شرقی با حضور رئیس‌جمهوری و مسئولان وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران به صورت ویدئوکنفرانس به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به استان آذربایجان شرقی، پروژه‌های گازرسانی روستایی، صنعتی و انتقال گاز استان آذربایجان شرقی، امروز (پنجشنبه، ۱۰ مردادماه) ازسوی حسن روحانی، رئیس‌جمهوری (به صورت ویدئوکنفرانس) و با حضور بیژن زنگنه، وزیر نفت و حسن منتظر تربتی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در این استان به بهره‌برداری رسید.

بهره‌برداری از طرح گازرسانی به ۵۳ روستا از شهرستان‌های کلیبر، مراغه، مرند، جلفا، ورزقان، خداآفرین، میانه، هشترود و بستان‌آباد موجب برخورداری بیش از ۳ هزار خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی می‌شود.

از آنجا که تسریع در گازرسانی به واحدهای صنعتی سراسر کشور نیز مورد تاکید رئیس‌جمهوری و وزیر نفت است، افتتاح طرح گازرسانی به ۵۶۰ واحد صنعتی و تولیدی در سطح استان آذربایجان شرقی نیز از دیگر محورهای آیین افتتاحیه امروز بود که بر این اساس سالانه معادل ۵۵ میلیون لیتر در مصرف سوخت مایع صرفه‌جویی خواهد شد.

احداث و بهره‌برداری از خطوط انتقال گاز از مهم‌ترین فعالیت‌های شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران است. توسعه شبکه انتقال گاز موجب افزایش توانایی انتقال گاز فرآورش‌شده در پالایشگاه‌های گازی می‌شود که نتیجه آن گسترش شبکه گازرسانی شهری، روستایی، صنعتی و نیروگاهی است.

فاز دوم خط انتقال گاز ۱۶ اینچ ورزقان - اهر نیز از دیگر طرح‌هایی است که امروز افتتاح شد تا مردم خونگرمی که در منطقه سردسیر ورزقان زندگی می‌کنند زمستان امسال را با آرامش خاطر بیشتری سپری کنند. این خط از خط صادرات گاز ارمنستان به طول ۳۵ کیلومتر منشعب شده است.

افزون بر طرح‌های افتتاح‌شده، طرح گازرسانی به ۱۴۶ روستا با هدف گازرسانی به ۳ هزار و ۹۰۴ خانوار نیز از امروز آغاز شد. شرکت ملی گاز ایران با اختصاص یک هزار و ۶۰۰ میلیون ریال، ماموریت توسعه گازرسانی به روستاها و واحدهای صنعتی یادشده را به شرکت گاز استان آذربایجان شرقی سپرده است.

کد خبر 291581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =