گازرسانی به صنایع اولویت وزارت نفت است

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: گازرسانی به صنایع از جمله اولویت‌های دولت و وزارت نفت است که به موازات گازرسانی شهری و روستایی اجرا می‌شود.

حسن منتظر تربتی در حاشیه آیین افتتاح طرح‌های گازرسانی استان آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی شانا به این استان، اظهار کرد: پروژه‌هایی که امروز (پنجشنبه، ۱۰ مردادماه) با حضور رئیس‌جمهوری در استان آذربایجان شرقی افتتاح شد، شامل گازرسانی به حدود ۵۳ روستاست که بر اساس آن ۳ هزار خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: امروز عملیات گازرسانی به حدود ۱۵۰ روستای جدید را آغاز کردیم که با تکمیل طرح گازرسانی به این روستاها نیز ۴ هزار خانوار روستایی به شبکه گاز طبیعی متصل خواهند شد.

به گفته معاون وزیر نفت در امور گاز، بهره‌برداری از خط انتقال گاز ورزقان - اهر نیز سبب پایداری شبکه گاز و تامین گاز نقاط سردسیر استان آذربایجان شرقی می‌شود.

تربتی ادامه داد: افزون بر گازرسانی شهری و روستایی، گازرسانی صنعتی نیز از جمله اولویت‌های وزارت نفت است. در این راستا، طرح گازرسانی به ۵۶۰ واحد صنعتی نیز افتتاح شد که از منظر اقتصادی حائز اهمیت است، زیرا از یک سو با کاهش مصرف سوخت‌های مایع موجب حفظ سلامت محیط زیست می‌شود و از سوی دیگر، به کاهش هزینه‌های صنایع می‌انجامد.

کد خبر 291608

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =