استفاده از ظرفیت‌های داخلی، خط‌مشی توسعه میدان بلال است

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، خط‌مشی و اولویت اصلی شرکت ملی نفت ایران را در توسعه میدان مشترک گازی بلال، استفاده حداکثری از ظرفیت‌ و توانمندی شرکت‌های ایرانی خواند.

به گزارش خبرنگار شانا، مسعود کرباسیان امروز (شنبه، ۲۳ شهریورماه) در ارتباط زنده با بخش خبری ساعت ۱۳ شبکه خبر که لحظاتی پیش برقرار شد، با بیان این مطلب گفت: پتروپارس به عنوان پیمانکار عمومی این طرح توسعه موظف به برگزاری مناقصات برای واگذاری بخش‌های مختلف کار است و فعالیت‌ها تحت نظارت شرکت نفت و گاز پارس به پیمانکاران ایرانی واگذار خواهد شد.

وی گفت: میدان گازی بلال در بخش شرقی میدان پارس جنوبی واقع شده و بر اساس قرارداد توسعه این میدان که امروز بین شرکت نفت و گاز پارس و پتروپارس امضا شد، قرار است این میدان ظرف ۳۴ ماه با اتکا به توان داخلی توسعه یابد.

کرباسیان ارزش سرمایه‌گذاری این قرارداد را ۴۴۰ میلیون دلار عنوان کرد و ادامه داد: تولید روزانه ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز و ۱۵ هزار بشکه میعانات حاصل از آن، عواید طرح توسعه میدان گازی بلال به شمار می‌رود.

به گفته وی، پارس جنوبی محصول جمهوری اسلامی است، زیرا ایران پیش از انقلاب در زمینه گاز، سبقه چندانی نداشته است.

قرارداد توسعه میدان گازی بلال، صبح امروز (۲۳ شهریورماه) با حضور وزیر نفت، میان شرکت نفت و گاز پارس و شرکت پتروپارس امضا شد.  

کد خبر 293086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =