اصلاح قیمت بنزین به نفع مردم طبقه متوسط و کمتر برخوردار است

رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: حمایت ارزشمند مقام معظم رهبری نشان از این دارد که شجاعت و تدبیر در زمان تصمیم‌گیری برای انجام جراحی‌های اقتصادی با هدف حمایت از معیشت مردم و بهبود شرایط اقتصادی کشور یکی از مطالبات رهبری است.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، محمود واعظی با بیان اینکه هدف اصلی اصلاح قیمت بنزین، کمک معیشتی به طبقه متوسط و کمتر برخوردار است، گفت: دولت از سال گذشته همواره به‌دنبال منابع مورد نیاز برای کمک معیشتی به حدود ۶۰ میلیون نفر بوده که با اصلاح قیمت بنزین همه درآمدها میان آنها توزیع می‌شود. حدود نیمی از خانوارهای کشور خودرو ندارند و با این طرح بیشتر از درآمد بنزین بهره خواهند برد.

رئیس دفتر رئیس جمهوری افزود: اکنون راه بهانه‌جویی و ایرادگیری و مانع‌گذاری در راه دولت که مجری این تصمیم بزرگ اقتصادی است بسته شده و امیدواریم همه مسئولان و صاحب‌نظران با همدلی و وحدت بتوانیم به‌خوبی این طرح را اجرا کنیم.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره قیمت دیگر کالاها تاکید کرد: دولت بدون شک این موضوع را در نظر دارد و تلاش خواهد کرد با نظارت و مدیریت بازار، اجازه برخی سودجویی‌ها و گرانی دیگر کالاها را ندهد و با حمایت‌های معیشتی، نگرانی‌های مردم را برطرف کند.

واعظی با اشاره به اعتراضات مردم در برخی  شهرها تصریح کرد: دولت همواره تاکید کرده اعتراض امری عادی و از حقوق مسلم مردم و شهروندان است و همه ما باید در کنار مردم و شنونده دیدگاه‌ها و مطالبات آنها باشیم.

کد خبر 295437

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =