شمار دکل‌های حفاری آمریکا برای ششمین هفته پیاپی کاهش یافت

شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا برای ششمین هفته پیاپی به‌طور بی‌سابقه‌ای کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت‌های انرژی ایالات متحده، با وجود بهبود قیمت‌ها و بازگشت برخی تولیدکنندگان به عملیات سرچاهی، شمار دکل‌های نفت و گاز طبیعی را برای ششمین هفته پیاپی به طور بی‌سابقه‌ای کاهش دادند.

شرکت بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (۲۳ خردادماه) خود آورده است که با کاهش پنج دستگاه، مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به ۱۲ ژوئن (جمعه، ۲۳ خردادماه) به ۲۷۹ دستگاه، یعنی کمترین تعداد ثبت‌شده در میان داده‌های این شرکت (مربوط به سال ۱۹۴۰) رسید. 

تعداد کل دکل‌های نفتی فعال در این هفته، نسبت به هفته مشابه آن در سال گذشته میلادی که ۶۹۰ دستگاه بود، ۷۱ درصد کاهش یافت.

شمار کل دکل‌های نفتی فعال در این هفته، با کاهش هفت دستگاه به ۱۹۹ دستگاه، کمترین تعداد از ژوئن ۲۰۰۹ رسید، این در حالی است که شمار دکل‌های گازی با افزایش دو دستگاه به ۷۸ دستگاه رسید. 

جیمز ویلیامز، رئیس مؤسسه دبلیوتی‌آرجی در این باره گفت: کاهش فعالیت دکل‌ها ممکن است برای چند هفته ادامه یابد، اما اگر بهبود اخیر قیمت نفت پایدار باشد، سبب افزایش شمار دکل‌ها خواهد شد. 

تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند شرکت‌ها برای بقیه سال نیز به کاهش تعداد دکل‌ها ادامه دهند و از فعال کردن بسیاری از دستگاه‌های جدید در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ خودداری کنند.

شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا به‌عنوان شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده مورد توجه فعالان بازار نفت است.

کد خبر 303761

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =