تولید نفت شیل آمریکا به کمترین سطح در ۲ سال اخیر می‌رسد

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که تولید نفت شیل ایالات متحده در ماه ژوئیه به کمترین مقدار در دو سال اخیر و ۷ میلیون و ۶۳۰ هزار بشکه در روز می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از نیویورک، اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) روز دوشنبه (۲۶ خردادماه) برآورد کرد تولید نفت شیل هفت شرکت بزرگ نفتی تا ماه ژوئیه به ۷ میلیون و ۶۳۰ هزار بشکه، کمترین مقدار در دو سال اخیر خواهد رسید.

این نهاد انتظار دارد تولید تمامی شرکت‌ها کاهش یابد، زیرا تولیدکنندگان پس از سقوط قیمت‌ها در ماه آوریل به منفی ۴۰ دلار برای هر بشکه به دلیل افت شدید تقاضای سوخت ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا، هزینه‌های خود را کاهش دادند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا برآورد می‌کند که کل هزینه‌ها ۳۵ درصد کاهش یابد. شمار دکل‌های حفاری فعال ایالات متحده در هفته‌های اخیر به طور بی‌سابقه‌ای کاهش یافته است و پیش‌بینی می‌شود تولید نفت ماه ژوئیه به ۹۱ هزار بشکه در روز کاهش یابد.

این اداره پیش‌بینی می‌کند تولید حوضه نفت‌خیز پرمین تگزاس و نیومکزیکو برای چهارمین ماه پیاپی سقوط کند و به ۴ میلیون و ۲۶۰ هزار بشکه در روز برسد که کمترین مقدار تولید این حوضه از ماه مه ۲۰۱۹ است.

به گزارش شانا، شرکت بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (۲۳ خردادماه) خود آورده است که با کاهش پنج دستگاه، مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به ۱۲ ژوئن (جمعه، ۲۳ خردادماه) به ۲۷۹ دستگاه، یعنی کمترین تعداد ثبت‌شده در میان داده‌های این شرکت (مربوط به سال ۱۹۴۰) رسید.

شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا به‌عنوان شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده مورد توجه فعالان بازار نفت است.

براساس اطلاعات این نهاد که از ژانویه ۲۰۱۴ موجود است، تعداد چاه‌های حفرشده و تکمیل‌شده به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارشی جداگانه برآورد کرد تولید گاز طبیعی ایالات متحده برای چهارمین ماه پیاپی کاهش خواهد یافت و در ماه ژوئیه به روزانه ۸۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون فوت‌مکعب خواد رسید.

کد خبر 303911

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =