سهم ۷۰ درصدی نیروهای بومی در طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت دانان

در مسیر اجرای طرح‌ نگهداشت و افزایش تولید نفت میدان دانان، بیش از ۸۵۰ نفر مشغول کار شده‌اند که ۷۰ درصد این نیروها، نیروهای بومی هستند.

به گزارش خبرنگار شانا، در نشستی که عصر دیروز (شنبه، ۱۲ مهرماه) با حضور نمایندگان کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و نمایندگان استان ایلام، معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، فرماندار مهران و... به میزبانی گروه اویک در محل طرح ان‌جی‌ال ۳۱۰۰ دهلران برگزار شد، پرویز صالح‌وند، مجری طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید شرکت‌ نفت مناطق مرکزی ایران درباره طرح دانان (یکی از سه طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت مناطق مرکزی) توضیحاتی ارائه داد و گفت: در این طرح حفاری ۱۱ حلقه چاه، انجام مطالعات ژئوفیزیک، احداث خطوط لوله جریانی، احداث یک واحد نمکردایی با ظرفیت ۱۰ هزار بشکه و افزایش ۱۱ هزار بشکه‌ای تولید هدف‌گذاری شده که اکنون سه دکل حفاری در این طرح فعال‌اند و تاکنون پنج حلقه چاه حفاری شده است.

وی با بیان اینکه نخستین حلقه چاه حفاری شده در قالب طرح نگهداشت و افزایش تولید میدان دانان عملیاتی شده است، درباره اشتغال‌زایی طرح به سهم ۷۰ درصدی نیروهای بومی اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در قالب سه پروژه دانان، نفت‌شهر و سعادت‌آباد دنبال می‌شود که در این میان، طرح توسعه دانان در استان ایلام در دستور کار مپنا قرار دارد. نخستین دکل حفاری به‌منظور اجرای این طرح، دی‌ماه پارسال (۹۸) در این میدان مستقر شد و تابستان امسال، چاه شماره ۱۰ میدان دانان با امکان تولید روزانه ۲ هزار و ۲۰۰ بشکه نفت به مدار آمد.

اختصاص ۴ درصد از اعتبارهای کل طرح به انجام پروژه‌های عام‌المنفعه و مسئولیت‌های اجتماعی، تأمین بیش از ۹۰ درصد کالاهای طرح از سوی سازندگان داخلی، دریافت مجوزهای زیست‌محیطی و الزام پیمانکاران به رعایت الزام‌های بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ‌اس‌یی) در بالاترین سطح، بهره‌گیری از خدمات پیمانکاران بومی و انجام هم‌زمان عملیات حفاری و عملیات ژئوفیزیک از ویژگی‌های این طرح است.

کد خبر 308007

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =