۱۸ مهرماه؛ سالروز تاسیس منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در پیامی با گرامیداشت ۱۸ مهرماه، سالروز تاسیس این سازمان تاکید کرد: ظرفیت چشمگیری برای سرمایه‌گذاری در این منطقه به وجود آمده است.

به گزارش شانا، متن پیام ایرج خرمدل به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به عنوان هاب انرژی در جغرافیای خلیج همیشه فارس، در جنوب این کرانه زرخیز که چون گوهری بر پرچین این کشور جاخوش کرده است، مفتخر است تا در کنار مسئولان و مدیران تاریخ‌ ساز در جهت تحقق آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ادای تکلیف و دین کند. جایی که جوانان و متخصصان ایرانی صنعت نفت در شرکت‌های مستقر در منطقه پارس جنوبی، حماسه را برای تامین امنیت انرژی کشور خلق کردند تا از این رهگذر علاوه بر استقلال انرژی، زمینه پیشرفت اقتصادی کشور و اشتغال زایی نیز فراهم شود.

بدون تردید صنعت نفت به عنوان موتور محرکه‌ی توسعه و پیشرفت کشور، همواره نقش مهمی ایفا کرده است. پایتخت انرژی و اقتصادی کشور بعنوان یکی از نمادهای موفقیت بعد از انقلاب، در دو دهه اخیر شاهد تحولات چشمگیری  بوده است، برنامه‌ریزی صحیح، مدیریت منابع و اولویت‌بندی طرح‌های توسعه‌ای، برداشت حداکثری از میدان مشترک پارس جنوبی را بعنوان یکی از ماموریت‌هایش بدنبال داشته است. این افزایش برداشت و افزایش تولید، علاوه بر دسترسی مردم نقاط دور افتاده کشور به نعمت طبیعی پاک و ارزان گاز، نویدبخش افرایش صادرات و تامین خوراک صنایع پایین دستی برای تکمیل زنجیره تولید است که به حول قوه الهی و تلاش مدیران و کارکنان صنعت نفت، در افزایش سطح درآمدهای کشور از این منطقه اثربخش بوده است.

امروزه و در حالی که بیشتر فازهای گازی پارس جنوبی به صورت رسمی کامل شده و به بهره‌برداری رسیده، ظرفیت چشمگیری نیز برای سرمایه‌گذاری در منطقه بوجود آمده که مزیت‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه، موضوع را برای صاحبان سرمایه جذاب کرده است. دسترسی آسان و ارزان به خوارک مورد نیاز صنایع، همسایگی با خلیج استراتژیک فارس، وجود بندرهای با عمق کم‌نظیر، راه‌های دسترسی خوب به مراکز مهم شهری اطراف (مانند بوشهر - شیراز - بندرعباس)، فرودگاه عظیم بین‌المللی، تمرکز نیروی کار با تجربه و متعهد و تسهیلات خاص گمرکی و مشوق‌های مالیاتی، بخشی از جذابیت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس است.  

از سویی دیگر شرکت‌های مستقر در منطقه با محوریت سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، علاوه بر انجام رسالت اصلی خود در اجرا و پشتیبانی از طرح‌های توسعه‌ای پارس جنوبی و راهبری صنایع تولیدی نفت، گاز و پتروشیمی، مسئولیت اجتماعی را نیز با جدیت دنبال کرده‌اند. توجه جدی به فعالیت‌های حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، ارتباط و تعامل سازنده و اثربخش با مقام‌های و جوامع محلی، ایجاد هم‌افزایی و تعامل اثربخش فی‌مابین صنایع و شرکت‌های مستقر در منطقه، توجه جدی به حوزه محیط زیست، ورزش، فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی و مذهبی و ... از دیگر رویکردهای شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه پارس در این سالها محسوب می‌شود.

سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به نمایندگی از وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران در رویکرد خود، شرایط جذب سرمایه‌گذار را تسهیل کرده و به نمایندگی از همکاران سخت‌کوش و زحمت‌کش سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، سرعت در عمل و پیگیری، دقت در کارها، شفافیت در فرآیندها، قانونمندی و تکریم سرمایه‌گذاران محترم را تضمین می‌کنند. امید است با اتکال به خداوند بزرگ و نصب‌العین قرار دادن منویات مقام معظم رهبری در سال جهش تولید، روزبه‌روز شاهد هم‌افزایی عملکرد همه دست‌اندرکاران در راستای توسعه اقتصادی بیش از پیش منطقه باشیم.

ضمن قدردانی از تمامی تلاشگران و کارکنان شریف سازمان منطقه ویژه پارس و تشکر از نگاه ارزنده وزیرمحترم نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مقام‌های دولتی مستقر در استان بوشهر، نماینده معزز ولی فقیه در استان، نماینده محترم مردم شریف استان در مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان محترم مردم استان در مجلس شورای اسلامی، ائمه محترم جمعه و جماعات، شوراهای اسلامی شهر و روستا و مردم شریف و نجیب منطقه در همراهی با این سازمان در پیشبرد اهداف عالیه صنعت نفت در پایتخت انرژی کشور، ١٨ مهرماه سالروز تأسیس سازمان منطقه ویژه پارس را گرامی می‌داریم و با اتکاء به بیانات مقام معظم رهبری که تلاش در این منطقه اقتصادی و انرژی را نوعی جهاد فی سبیل الله بر شمرده‌اند، برای تمامی جهادگران ایران اسلامی مستقر در این منطقه آرزوی موفقیت و سربلندی می‌کنم.»

کد خبر 308181

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =