۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
  • کد خبر: 306287
فعالیت بخش خصوصی در اولویت منطقه ویژه پارس است

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: فعالیت بخش خصوصی در این منطقه در اولویت قرار دارد.

به گزارش شانا به نقل از سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، ایرج خرم‌دل در دیدار با رئیس شورای شهر بخش چاه مبارک شهرستان عسلویه و عضو شورای روحانیت استان بوشهر با اشاره به بهره‌برداری بخش عمده‌ای از طرح‌های توسعه‌ای صنعت نفت در فازهای پارس جنوبی گفت: بیشترین میزان نیروی شاغل در پروژه‌های صنعت نفت در مرحله ساخت پروژه است و در مرحله بهره‌برداری تعداد افراد شاغل در این پروژه‌ها کاهش می‌یابد که این موضوع امری اجتناب‌ناپذیر است.

وی وجود زیر ساخت‌ها و اراضی مناسب، دسترسی آسان به خوراک و همچنین سهولت در صادرات به دلیل قوانین خاص گمرکی را یکی از مهم‌ترین مزیت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه عنوان کرد و افزود: خوشبختانه ظرفیت‌های بیشمار سرمایه‌گذاری برای صنایع پایین‌دستی در راستای تکمیل زنجیره‌های تولید فرآورده‌های پتروشیمی یک فرصت استثنایی برای تکمیل زنجیره ارزش و اشتغالزایی است.

خرم‌دل تاکید کرد: با تکیه بر قوانین و نقش حمایتی سازمان در جذب سرمایه‌گذاری، حضور بخش خصوصی برای فعالیت در منطقه به صورت جدی در اولویت قرار دارد که در این صورت بخش عمده‌ای از دغدغه اشتغال جوانان منطقه برطرف می‌شود.

شیخ عبدالله مبارکی، عضو شورای روحانیت استان بوشهر و رئیس شورای اسلامی بخش چاه مبارک نیز در این نشست با اشاره به وحدت و همدلی موجود میان مردم و مسئولان در عسلویه گفت: شهرستان عسلویه به واسطه وجود صنایع و پالایشگاه‌های موجود در آن یکی از مناطق مهم کشور است که نقش مهمی در تامین درآمدهای کشور، اشتغال‌زایی و تامین انرژی پاک برعهده دارد.

وی افزود: از ابتدای شروع فعالیت‌های صنعتی در منطقه، مردم شهرستان عسلویه و مناطق پیرامونی میزبانان خوبی برای صنعت نفت بوده‌اند و همواره نقش محوری و اصلی خود را در پیشبرد اهداف کلان صنعت  نفت به خوبی ایفا کردند. امیدواریم با آغاز طرح‌های سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه پارس و نیاز این پروژه‌ها به نیروی کار، بخشی از دغدغه جوانان شهرستان عسلویه در این زمینه رفع شود.

خبر دیگر از منطقه ویژه آنکه با آغاز ماه محرم، نمایشگاه دیجیتال خیمه ماه در این منطقه آغاز به‌کار کرده است.

کد خبر 306287

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =