۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
  • کد خبر: 309429
بانک سیتی چشم‌انداز قیمت نفت را کاهش داد

بانک آمریکایی سیتی چشم‌انداز قیمت نفت در سال ۲۰۲۱ را به‌دلیل نگرانی‌های ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا کاهش داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بانک آمریکایی سیتی روز دوشنبه (۱۹ آبان‌ماه) پیش‌بینی‌های قیمت نفت خود برای سال ۲۰۲۱ را در پی افزایش بیش از حد انتظار موارد ابتلا به ویروس کرونا کاهش داد، این در حالی است که این بانک اعلام کرد عرضه محدودتر سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) همچنان سبب افزایش تدریجی قیمت‌ها در سال آینده می‌شود.

سیتی چشم‌انداز خود برای قیمت نفت خام برنت و دبلیوتی‌آی برای سال ۲۰۲۱ را با پنج دلار کاهش به ترتیب ۵۴ دلار و ۴۹ دلار برای هر بشکه اعلام کرد. این بانک برآورد کرد تقاضای نفت در سال ۲۰۲۰، ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یابد، این در حالی است که سیتی پیش‌بینی کرد تقاضای نفت در سال ۲۰۲۱ بیش از ۷ میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

بانک سیتی در یادداشتی اعلام کرد: با  باقی ماندن قیمت‌ها در محدوده ۴۰ دلار برای هر بشکه احتمال دارد ائتلاف اوپک پلاس، به جای افزایش تولید در ژانویه، به توافق خود برای مهار تولید تا سه ماه چهارم سال ۲۰۲۰ و سه ماه نخست سال آینده ادامه دهد. 

این ائتلاف قرار است از ژانویه کاهش تولید ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز خود را حدود ۲ میلیون بشکه در روز تسهیل کند.

سیتی گفت: انتظار داریم که ریاست جمهوری بایدن، روسیه و عربستان سعودی را به هم نزدیک کند و این نزدیکی آنها را در مدیریت بازارهای نفت تقویت کند.

کد خبر 309429

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =