۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷
  • کد خبر: 309975
چشم‎انداز قیمت نفت ۲۰۲۱ بارکلیز ثابت ماند

امیدواری به تولید واکسن ویروس کرونا سبب شد چشم‎انداز قیمت نفت بانک بارکلیز برای سال ۲۰۲۱ ثابت بماند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بانک بارکلیز روز دوشنبه (سوم آذرماه) پیش‎بینی قیمت نفت برای سال ۲۰۲۱ را تغییر نداد، زیرا انتظار می‎رود با محدودیت عرضه نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش و تولید بالقوه واکسن ویروس کرونا، تقاضا در نیمه دوم سال بهبود یابد.

این بانک در یادداشتی اعلام کرد: تولید بالقوه واکسن‎های با کارآیی بالا در کوتاه‎مدت نقطه عطفی برای تقاضا خواهد بود، زیرا می‎تواند سبب بهبود اقتصادی پایدارتری شود.

بارکلیز میانگین قیمت نفت خام در سال ۲۰۲۱ را برای شاخص نفت خام برنت ۵۳ دلار برای هر بشکه و برای شاخص دبلیوتی‎آی ۵۰ دلار برای هر بشکه برآورد کرد.

برخی منابع آگاه اظهار کردند که اوپک و متحدانش (اوپک پلاس) قصد دارند کاهش تولید کنونی این ائتلاف را برای سه ماه دیگر تمدید کنند.

قرار بود اوپک پلاس از ابتدای ماه ژانویه کاهش تولید کنونی خود را حدود ۲ میلیون بشکه در روز تمدید کند.

بانک بارکلیز در این یادداشت تصریح کرد: انتظار داریم ائتلاف اوپک پلاس در نشست این ماه خود افزایش تولید نفت را به‌مدت سه ماه به تأخیر بیندازد.

بانک آمریکایی گلدمن ساکس هم در پیش‎بینی مشابهی در ماه جاری میلادی اعلام کرده بود انتظار دارد این ائتلاف افزایش تولید برنامه‎ریزی‌شده خود را به تأخیر بیندازد.

با خوش‎بینی به آزمایش‎های موفق واکسن‌های ویروس کرونا و احیای تقاضا، قیمت امروز شاخص نفت خام برنت ۴۵ دلار و ۳۰ سنت برای هر بشکه و قیمت شاخص دبلیو‎تی‎آی حدود ۴۳ دلار برای هر بشکه بود.

کد خبر 309975

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =