ظرفیت دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی افزایش می‌یابد

معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از افزایش ظرفیت دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم، حمید قاسمی ده‌چشمه در بازدید از کارخانه‌های الکتروفن و شهاب گازسوز که در زمینه تولید قطعات سی‌ان‌جی در قم فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: منابع انرژی باید بیشتر در مدار پشتیبانی از تولید و رفع موانع تولید قرار گیرد.

وی با اشاره به اجرای مناسب طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی افزود: بر اساس ظرفیت مناسب تولید و مراکزی که در این زمینه فعالیت دارند می‌توان روزانه تعداد و میانگین تبدیل ناوگان موجود را افزایش داد.

در این بازدید که احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، محمدحسین باقری، مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش و سیدمحمود طاهری، مدیر منطقه قم حضور داشتند، قاسمی ده‌چشمه از آمادگی کارگاه‌های مجاز و کارخانه‌های تبدیل خودروهای بنزین‌سوز به دوگانه‌سوز برای افزایش ظرفیت دوگانه‌سوز کردن خودروها خبر داد و گفت: ثبت‌نام در سایت  GCR.NIOPDC.IR و تبدیل خودروهای عمومی طبق این طرح رایگان است.

اجرای طرح ملی دوگانه‌سوز کردن رایگان خودروها، ضمن صرفه اقتصادی برای صاحبان خودروها افزون بر بهبود وضع محیط زیست، سبب صرفه‌جویی روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین شده و سالانه حدود ۲ میلیارد دلار درآمد عاید کشور می‌شود.

کد خبر 318419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =