۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۵
  • کد خبر: 321396
واکسیناسیون بازنشستگان صنعت نفت انجام شد

بازنشستگان صنعت نفت، مطابق با برنامه نظام بهداشت و سلامت کشور و بر اساس آمار و ارقام موجود، تاکنون هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

به گزارش شانا به نقل از صندوق‌های بازنشستگی، پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت، خوشبختانه بازنشستگان این صنعت، مطابق با برنامه‌ نظام بهداشت و سلامت کشور و بر اساس آمار و ارقام موجود، تاکنون هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. اگر به هر دلیلی حتی یک جامانده از واکسیناسیون، وجود داشته باشد، باید در اسرع وقت نسبت به انجام توصیه‌ اکید پزشکان، مبنی بر تزریق نخستین واکسن در دسترس اقدام کند.

یکی از رسانه‌های معتبر، به نقل از صاحب‌نظران حوزه‌ درمان، نوشته بود که «تا آبان نشده، واکسن بزنید!» این توصیه، هشداری جدی و لازم‌الاجراست.

با رفع محدودیت‌ها و افزایش ورود واکسن‌ها و نیز وجود نظم در زمینه تزریق، جاماندگان احتمالی می‌توانند به آسانی به واکسن دسترسی داشته باشند. نکته‌ مهم این است که پس از دریافت دوز کامل واکسن نیز باید همچنان شیوه‌نامه‌های بهداشتی و مراقبتی را رعایت کنیم. این نکته، بسیار حیاتی بوده و تکرار یک پیام معمولی نیست زیرا به گفته‌ متخصصان، ویروس کرونا همچنان ابعاد ناشناخته‌ای دارد و هیچ واکسنی هم ایمنی ۱۰۰ درصدی ایجاد نمی‌کند.

احتمال دارد با خواندن این مطلب، خواهیم گفت خسته شده‌ایم و چقدر رعایت کنیم!؟ اما به واقع چاره‌ای نیست و برای حفظ نعمت بزرگ سلامتی، باید مسئولانه عمل کنیم و صبور باشیم.

امیدواریم با واکسیناسیون درصد بالایی از جمعیت کشور، فروکش‌ کردن انتشار بیماری را شاهد باشیم و با تثبیت ایمنی عمومی، باز هم بتوانیم با برگزاری گردهمایی‌های ویژه‌ بازنشستگان صنعت نفت، میزبان این عزیزان باشیم و از حضورشان بهره‌مند شویم.

کد خبر 321396

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =