تعمیرات اساسی واحدهای آیزوماکس جنوبی، هیدروژن و گوگردسازی پالایشگاه تهران آغاز می‌شود

رئیس تعمیرات و نگهداری شرکت پالایش نفت تهران از آغاز تعمیرات اساسی واحدهای آیزوماکس جنوبی، هیدروژن و گوگردسازی پالایشگاه نفت تهران خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از پالایشگاه تهران، محمدعلی هاشمی با اعلام این خبر گفت: تعمیرات اساسی واحدهای آیزوماکس جنوبی، هیدروژن و گوگردسازی شرکت پالایشگاه نفت تهران به‌رغم شرایط ویژه حاکم به‌دلیل شیوع کرونا و الزام به رعایت دستورعمل‌های بهداشتی خاص از فردا (یکشنبه، ۲۵ مهرماه) آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: در تعمیرات اساسی واحدآیزوماکس جنوبی که به‌مدت ۲۸ روز کاری به طول می‌انجامد، ۱۰۲ دستور کار ارجاعی به اداره تعمیرات اجرا می‌شود، همچنین در تعمیرات اساسی واحد هیدروژن ۴۴ دستور کار و در تعمیرات اساسی واحد گوگردسازی ۲۲ دستور کار انجام خواهد شد، افزون بر آن تعمیرات اساسی واحدهای آب ترش ۲ و آمین جنوبی نیز انجام خواهد شد.

رئیس تعمیرات و نگهداری شرکت پالایش نفت تهران درباره مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های اداره تعمیرات در این تعمیرات اساسی گفت: تعویض فن‌های هوایی E-434، تعمیرات اساسی حوضچه مذاب گوگرد، تعمیرات اساسی کوره h-801، تعمیرات اساسی کوره‌های ایزوماکس و تخلیه و شارژ کاتالیست راکتورهای واحد ایزوماکس و گوگردسازی ۲ را می‌توان از مهم‌ترین اقدام‌ها در تعمیرات اساسی پیش رو برشمرد.

هاشمی افزود: با توجه به حساسیت کار و رعایت تمامی الزامات ایمنی و بهداشتی نیروهای حاضر در تعمیرات اساسی، دوره‌های آموزشی OSHA و معاینات دوره‌ای لازم را خواهند دید و به‌صورت ۲۴ ساعته در دو نوبت کاری تعمیرات اساسی مذکور را اجرا خواهند کرد.

وی تداوم تولید، جلوگیری از خرابی‌ها، افزایش عمر تجهیزات و کاهش ضریب خطرپذیری واحدها را دلایل اصلی انجام تعمیرات اساسی واحدهای پالایشی توصیف کرد و گفت: تعمیرات اساسی که در پالایشگاه‌های نفت از جمله پالایشگاه نفت تهران انجام می‌شود، تعمیرات پیشگیرانه است، به‌گونه‌ای که با افزایش ضریب ایمنی، خللی در فرآیند تولید آنها ایجاد نشود

رئیس تعمیرات و نگهداری پالایشگاه تهران ابراز امیدواری کرد: با تلاش و کوشش تمامی همکاران، تعمیرات اساسی ایمن، با کیفیت و بدون حادثه داشته باشیم.

واحد آیزوماکس جنوبی شرکت پالایش نفت تهران با ظرفیت ۱۷ هزار بشکه در روز، آیزوفید حاصل از برج تقطیر در خلأ را به محصولات میان‌تقطیر، بنزین و گاز مایع تبدیل می‌کند.

کد خبر 322597

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =