تعمیرات اساسی واحد تقطیر جنوبی پالایشگاه تهران پایان یافت

مدیر عملیات شرکت پالایش نفت تهران گفت: تعمیرات اساسی واحد تقطیر جنوبی و گاز مایع پالایشگاه نفت تهران بدون هیچ حادثه‌ای با موفقیت پایان یافت.

به گزارش شانا به نقل از پالایشگاه نفت تهران، احمد خیری با اعلام این خبر گفت: تعمیرات اساسی واحد تقطیر جنوبی پالایشگاه نفت تهران با وجود شرایط خاص حاکم به‌دلیل شیوع بیماری کرونا و الزام به رعایت دستورعمل‌های بهداشتی خاص و پروتکل جذب نفرات تعمیرات اساسی و گرمای طاقت فرسای تیرماه، با کیفیت قابل قبول انجام شد.

وی با اشاره به ‌به‌کارگیری ۸۵۰ نیرو افزون بر کارکنان شرکت افزود: با توجه به حساسیت کار و رعایت الزام‌های ایمنی و بهداشتی، تمامی نیروهای حاضر در تعمیرات اساسی، ضمن شرکت در دوره‌های آموزشی OSHA معاینات دوره‌ای لازم را پشت سر گذاشتند و به‌صورت ۲۴ ساعته در دو نوبت کاری تعمیرات اساسی یادشده با موفقیت تکمیل کردند.

مدیر عملیات شرکت پالایش نفت تهران هدف از انجام این عملیات را نگهداشت تجهیزات، تداوم تولید، جلوگیری از خرابی‌ها، افزایش عمر تجهیزات و کاهش ضریب خطرپذیری واحدهای پالایشگاه برشمرد و گفت: واحد تقطیر جنوبی وظیفه پالایش ۱۲۵ هزار بشکه نفت خام را روزانه برای ادامه فعالیت‌های پالایش واحدهای پایین‌دستی به‌عهده دارد که محصولات آن شامل گاز مایع، بنزین سبک و سنگین، نفتا، نفت سفید و دیزل، ته‌مانده اتمسفریک، خوراک واحد آیزوماکس، خوراک روغن‌سازی‌ها وکیوم باتوم است.

خیری با بیان اینکه پالایشگاه نفت تهران قدمت ۵۰ ساله دارد، افزود: تعمیرات اساسی که در پالایشگاه‌های نفت از جمله پالایشگاه نفت تهران انجام می‌شود، تعمیرات پیشگیرانه است، به‌گونه‌ای که با افزایش ضریب ایمنی، خللی در فرآیند تولید آنها ایجاد نشود.

وی همچنین از آغاز تعمیرات اساسی واحد تبدیل کاتالیستی جنوبی با ظرفیت ۱۶ هزار و ۵۰۰ بشکه به عنوان یکی از واحدهای با اهمیت و راهبردی این شرکت از امروز (۲۰ تیرماه) به‌مدت ۲۰ روز کاری خبر داد.

کد خبر 318493

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =