فعال‌سازی جایگاه‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شد

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: چرخه سوخت‌رسانی در جایگاه‌های عرضه سوخت کشور در کوتاه‌ترین زمان ممکن فعال شد.

به گزارش خبرنگار شانا، کرامت ویس‌کرمی صبح امروز (پنجشنبه، ششم آبان‌ماه) در حاشیه بازدید جواد اوجی، وزیر نفت از ستاد، مرکز داده و پایش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و سامانه هوشمند سوخت کشور با تأکید بر اینکه تلاش کردیم در کمترین زمان ممکن عرضه سوخت خودروها را فراهم کنیم، گفت: با توجه به آمادگی که از قبل برای قطعی احتمالی سامانه در این شرکت وجود داشت و سناریوهای مختلفی که در این زمینه پیش‌بینی شده بود، عملیات فعال‌سازی نخستین جایگاه‌ها در نیم ساعت ابتدایی این اتفاق ممکن شد.

وی افزود: قیمت‌های مختلفی برای عرضه بنزین و نفت‌گاز آزاد و رایانه‌ای در سامانه هوشمند سوخت تغذیه شده است که با قطعی سامانه، نظام سهمیه‌بندی غیرفعال شده است و ما باید روی قیمت دوم می‌رفتیم.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد: تمهیداتی پیاده کردیم که نازل‌ها را روی سامانه فعال کنیم تا بتوانند بنزین را عرضه کنند و در همان ساعات نخستین وقوع این حادثه با هماهنگی سازندگان تلمبه‌ها که کدهای امنیتی دارند، سوخت‌گیری از طریق بنزین آزاد را فعال کردیم.

ویس‌کرمی با اشاره به اینکه هم‌اکنون بیش از ۴ هزار جایگاه عرضه بنزین و نفت‌گاز در کشور فعال است، گفت: ۵۸ هزار نازل در جایگاه‌های عرضه سوخت کشور داریم که از این تعداد ۴۴ هزار نازل مربوط به عرضه بنزین و ۱۴ هزار نازل مربوط به عرضه نفت‌گاز است؛ با روش دستی نازل‌های جایگاه‌ها تک به تک فعال شد تا بتوانند به روش پیش از سامانه عرضه بنزین را انجام دهند و جایگاه‌ها نیز به‌سرعت عملیاتی شد.

وی افزود: در ۳۷ منطقه عملیاتی در نخستین ساعات اولیه جایگاه‌های عرضه سوخت به‌ویژه در مناطق عملیاتی به‌سرعت عملیاتی شد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به فعال‌سازی حدود ۸۰۰ جایگاه در کشور برای عرضه بنزین سهمیه‌ای گفت: برنامه ما برای استفاده از سامانه سوخت، بلافاصله به پیمانکار پشتیبان ابلاغ شد که بسته به تعداد نازل‌های جایگاه‌های سراسر کشور در دورترین نقاط، این کار زمان‌بر و پیچیده بود.

ویس‌کرمی افزود: در بحث سامانه حمل‌ونقل ناوگان سنگین نیز تلاش کردیم با فعال‌سازی قیمت نفت‌گاز آزاد (۶۰۰ تومان) برای خودروهای سنگین مشکلی ایجاد نشود و خوشبختانه در بخش حمل‌ونقل ناوگان سنگین و نیز تانکرهای حمل فرآورده کمترین مشکل را داشتیم.

قدردانی از مالکان جایگاه‌ها برای همراهی در بحران سوخت

وی ضمن قدردانی از زحمات مالکان جایگاه‌ها در مدیریت این چالش گفت: مالکان جایگاه‌های عرضه سوخت نیز همچون همیشه به‌صورت شبانه‌روزی پای کار بودند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد: دارندگان جایگاه‌های عرضه سوخت در این شرایط سخت و نیز در طول بحران کرونا به‌صورت شبانه‌روزی پای کار بودند و من از صمیم قلب از زحمات این عزیزان و همکاری مطلوب و مثبت این عزیزان تشکر و قدردانی می‌کنم.

حتی یک لیتر از سهمیه‌های بنزین مردم کم نمی‌شود

مسعود رضایی، مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نیز در گزارشی درباره روند عملیات ازسرگیری توزیع سوخت در کشور گفت: معماری سامانه هوشمند سوخت به شکلی است که در بدترین شرایط بسیار سریع سوخت‌رسانی از سر گرفته می‌شود.

وی افزود: تمام برنامه‌هایی که داشتیم در بدترین حالت اجازه قطع سوخت‌رسانی را به حداقل می‌رساند و به‌سرعت تلاش کردیم جایگاه‌ها را با سیاست تک قیمتی عملیاتی کنیم.

مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: گروه‌های فنی ما پس از این اتفاق به‌سرعت راهکارهای ممکن برای عملیاتی کردن سامانه را بررسی کردند و تلاش کردیم به‌تدریج سهمیه‌بندی از طریق سامانه را فعال کنیم.

رضایی افزود: مهم‌ترین هدف ما در این بحران برقراری سریع عرضه سوخت در کشور بود و تأکید می‌کنم که حتی یک لیتر از سهمیه‌های مردم در پی این اختلال حذف نمی‌شود.

جایگاه‌های عرضه سوخت منطقه خراسان رضوی فعال است

علی‌اصغر اصغری، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی نیز در ارتباط ویدئوکنفرانسی با این نشست گفت: خوشبختانه هم‌اکنون همه جایگاه‌های عرضه فرآورده‌های نفتی در این منطقه فعال شده‌اند.

وی افزود: ۲۸ جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی در این منطقه به سامانه هوشمند سوخت متصل شده‌اند و این مقدار تا عصر روز پنجشنبه به ۴۰ باب می‌رسد.

اصغری تأکید کرد: تا فردا همه جایگاه‌های عرضه سوخت استان خراسان رضوی به سامانه هوشمند سوخت متصل خواهند شد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی با اشاره به اینکه همه تأسیسات نفتی استان خراسان رضوی در حل این چالش به یاری ما آمدند و خوشبختانه هم‌اکنون آرامش در جایگاه‌ها برقرار است، گفت: سوخت مورد نیاز زوار در محورهای مواصلاتی مهم در همان نخستین ساعات برقرار شد.

جواد اوجی، وزیر نفت در این ارتباط از زحمات همه کارکنان، مالکان جایگاه‌ها و نیروهای خدماتی این منطقه برای برقراری عرضه سوخت در جایگاه‌ها قدردانی و تشکر کرد.

اتصال ۲۶۸ جایگاه عرضه سوخت در استان اصفهان

حسین صادقیان، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در ارتباط ویدئوکنفرانسی درباره وضع جایگاه‌های عرضه سوخت در این استان گفت: بزرگ‌ترین ناوگان حمل‌ونقل فرآورده‌های نفتی در استان اصفهان فعال است. هم‌اکنون ۲۶۸ جایگاه عرضه سوخت در این استان فعال و ۳۹ جایگاه عرضه سوخت نیز به سامانه هوشمند سوخت متصل شده که این رقم به‌سرعت در حال افزایش است.

وی تأکید کرد: عرضه سوخت در این استان هیچ مشکلی ندارد و از صبوری مردم در مشکل پیش آمده تشکر و قدردانی می‌کنم.

در این ارتباط ویدئوکنفرانسی مدیران شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کرمانشاه، یزد و اردبیل نیز به ارائه گزارشی درباره وضع جایگاه‌های عرضه سوخت در این استان‌ها پرداختند.

کد خبر 323199

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =