ستاره خلیج‌فارس پیشانی افتخارآفرین صنعت نفت کشور است

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس یک مجموعه پرافتخار و پیشانی افتخارآفرین صنعت نفت کشور به‌شمار می‌رود که مقام معظم رهبری عنایات خاصه‌ای به این مجموعه دارند.

به گزارش شانا به نقل از پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی‌زاده در این بازدید به همراه ائمه جمعه سراسر استان، ضمن تحسین اقدام‌های جهادی انجام‌شده در بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان، بیان کرد: رصد و پیگیری‌هایی که مقام معظم رهبری از این پالایشگاه دارند نشان از آن است که ستاره خلیج‌فارس در میان شرکت‌های پالایشی از جایگاه خاصی برخوردار است.

وی افزود: این پالایشگاه از لحاظ میانگین سنی کارکنان و در محصولات جهانی شاخص است و تعیین‌کننده قیمت جهانی به‌شمار می‌رود و اینکه دنیا طبق شاخص‌های ما قیمت‌ها را تعیین می‌کند، نشان از جایگاه ویژه این پالایشگاه در دنیاست و این مقوله بسیار مهمی است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه امیدواریم با توسعه کمی پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس و راه‌اندازی و توسعه صنایع زیردستی نفت در کنار این پالایشگاه بتوانیم افزون بر کیفیت در حوزه کمیت نیز حرف اول را در دنیا بزنیم، افزود: در دنیا و جهان اسلام هر کشوری که مورد تحریم قرار می گیرد، نگاهش به ایران است تا از طریق ایران بنزین و دیگر مشتقات انرژی را فراهم کند و ما باید در این زمینه نقش‌آفرینی کنیم و وظیفه خطیری را برعهده داریم.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی‌زاده گفت: از زحمات، تلاش‌ها و مجاهدت‌های مهندس دادور و همکاران عزیزشان در مجموعه ستاره خلیج فارس که همت گماشته‌اند و چنین مجموعه‌ای را آماده کرده‌اند که در حوزه نفت کشور سرآمد است، تشکر می‌کنم و این شرایط به فضل الهی رضایت خاطر رهبر معظم انقلاب را تأمین کرده است و ایشان نیز بارها و بارها از این زحمات تجلیل کرده‌اند.

وی علاوه بر خداقوت به تلاشگران عرصه صنعت نفت کشور در پالایشگاه ستاره خلیج فارس، گفت: ما خود نیز از حضور در این مجموعه روحیه می‌گیریم و ائمه جمعه استان با آشنایی با این دستاوردها در ایجاد امید در جامعه نقش بسیار مؤثری دارند.

در این دیدار محمدعلی دادور، مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس اقدام‌های مدافعان تأمین امنیت سبد سوخت کشور را تشریح کرد و گفت: طراحی اولیه فازهای پالایشگاه ستاره خلیج فارس در مرحله راه‌اندازی ۱۲۰ هزار بشکه بود که هم‌اکنون با اجرای طرح افزایش ظرفیت تولید واحدهای فرآیندی به ۱۵۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

وی با بیان اینکه در حوزه سایبری اقدام‌های بزرگی در این پالایشگاه انجام شده است، افزود: بیشتر قطعات حساس پالایشگاه را بومی‌سازی کرده‌ایم و با توجه به بدعهدی‌های شرکت‌های خارجی در گذشته، سیستم‌های نرم‌افزاری را نیز متخصصان داخلی برنامه‌نویسی کرده‌اند تا در شرایط تحریم با تکیه بر توان داخلی سرآمد باشیم و از هرگونه حمله مصون بمانیم.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس را تضمین‌کننده امنیت نیمی از سبد سوخت کشور دانست و از این رو حیاتی برشمرد و اظهار کرد: در طراحی نخست این پالایشگاه، ظرفیت خوراک آن ۳۶۰ هزار بشکه میعانات گازی بود که هم‌اکنون با اجرای طرح افزایش ظرفیت به ۴۵۰ هزار بشکه رسیده است و در آینده این ظرفیت را می‌توانیم به ۵۴۰ هزار بشکه برسانیم.

دادور در پایان گفت: ستاره خلیج‌فارس تنها پالایشگاهی در کشور است که تولید بنزین فرایورو ۵ و با کیفیت‌ترین بنزین کشور طبق استانداردهای روزآمد جهانی را دارد.

کد خبر 329255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =