تقویت سرمایه‌گذاری‌ها در صنایع نفت و گاز بررسی شد

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به نشست با وزیر نفت گفت: در این نشست مباحثی همچون سرمایه‌گذاری در حوزه زیرساخت‌های نفت و گاز و تقویت این مجموعه، توجه به دانش‌بنیان‌ها در حوزه صنعت نفت و گاز، افزایش تولید، فروش نفت و ارزآوری مطرح شد.

به گزارش خبرنگار شانا، فریدون حسنوند امروز (سه‌شنبه ۱۶ فروردین‌ماه) پس از پایان نشست کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی که با حضور جواد اوجی، وزیر نفت برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: از آنجا که بخشی از پیام نوروزی مقام معظم رهبری به‌طور اختصاصی درباره مسائل حوزه نفت و گاز بود به همین دلیل ما امروز میزبان وزیر نفت و معاونانش بودیم که مباحث مهمی همچون سرمایه‌گذاری در حوزه زیرساخت‌های نفت و گاز و تقویت این مجموعه مطرح شد.

وی افزود: توجه به دانش‌بنیان‌ها در حوزه صنعت نفت و گاز، افزایش تولید، فروش نفت و ارزآوری از دیگر مسائل مطرح شده در این نشست بود، ضمن آنکه طبق قانون باید افزون بر ۱۴.۵ درصد، سهمی چهار درصدی نیز از درآمدهای نفتی به وزارت نفت داده شود تا بتواند زیرساخت‌های خود را گسترش دهد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس اظهار کرد: امیدوارم با همکاری مطلوب وزارتخانه نفت و کمیسیون انرژی افزون بر تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان، اقدام‌های مهم و زیرساختی دیگر نیز در این صنعت انجام شود.

کد خبر 455191

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =