واردات نفت کوره ایالات متحده از آمریکای جنوبی افزایش یافت

واردات نفت کوره ایالات متحده از آمریکای جنوبی در حالی افزایش یافت که این کشور واردات این کالای راهبردی از روسیه را کاهش داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از هیوستون، داده‌های گمرک نشان داد که آمریکا در ماه مارس حجم بی‌سابقه‌ای از نفت کوره را از آمریکای لاتین وارد کرده است زیرا پالایشگاه‌ها جایگزین‌هایی را برای واردات مواد اولیه از روسیه پیدا کردند.

واشینگتن ضرب‌الاجل پایان دادن به واردات نفت ایالات متحده از روسیه را ۲۲ آوریل (دوم اردیبهشت‌ماه) اعلام کرده است.

پس از آنکه جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، مهلتی ۴۵ روزه برای توقف تدریجی واردات نفت خام و فرآورده‌های پالایشی روسیه تعیین کرد، پالایشگران خلیج مکزیک آمریکا که از نفت کوره به‌عنوان مکمل نفت خام سنگین استفاده می‌کنند، از ماه گذشته شروع به جایگزین کردن منابع انرژی روسیه کردند.

روسیه سال گذشته میلادی حدود یک‌چهارم ۵۲۴ هزار و ۴۰۰ بشکه در روز نفت کوره وارداتی ایالات متحده را تأمین و حدود ۲۰۰ هزار بشکه در روز نفت خام به این کشور صادر کرده بود.

داده‌های گمرک نشان داد سهم روسیه در ماه گذشته میلادی به ۲۰ درصد کاهش یافت، در حالی که کشورهای آمریکای جنوبی، ۳۵ درصد از واردات نفت کوره را تأمین ‌کردند که نسبت به پارسال ۲۰ درصد افزایش داشت.

قرار است سهم تأمین‌کنندگان خاورمیانه از واردات نفت کوره آمریکا نیز افزایش ‌یابد و از پنج درصد در سال گذشته میلادی به ۱۷ درصد برسد.

کد خبر 455389

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =