۳۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵
  • کد خبر: 455936
تحریم نفتی روسیه قیمت نفت را به ۱۸۵ دلار می‌رساند

بانک جی‌پی مورگان پیش‌بینی کرد که اگر اتحادیه اروپا نفت روسیه را تحریم کند، به‌احتمال زیاد قیمت نفت خام برنت به ۱۸۵ دلار برای هر بشکه می‌رسد.

به‌گزارش خبرگزاری اویل پرایس، بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی مورگان هشدار داد اگر اتحادیه اروپا به‌سرعت واردات نفت از روسیه را ممنوع کند، احتمال می‌رود قیمت به رکورد ۱۸۵ دلار برای هر بشکه برسد.

اتحادیه اروپا مذاکره درباره تحریم احتمالی نفت روسیه را آغاز کرده است، اما اعضای این اتحادیه هنوز هم درباره ممنوعیت واردات انرژی از مسکو اختلاف دارند.

آلمان، بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا همچنان با تحریم فوری نفت روسیه مخالف است. به اعتقاد برلین، این اقدام، آلمان و اروپا را وارد رکود عمیقی خواهد کرد. آلمان، مجارستان، اتریش و برخی دیگر از اعضای اتحادیه اروپا همچنان مخالف تحریم فوری نفت روسیه هستند، در حالی که آلمان اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرد می‌تواند تا پایان امسال به وابستگی خود به نفت روسیه پایان ‌دهد.

به اعتقاد ناتاشا کانوا، رئیس بخش راهبرد کالای بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی مورگان، اگر اتحادیه اروپا در ششمین بسته تحریمی خود علیه روسیه، نفت این کشور را به‌طور کامل تحریم کند، احتمال دارد قیمت نفت خام برنت ۶۵ درصد افزایش ‌یابد و به ۱۸۵ دلار برای هر بشکه برسد.

وی گفت: تحریم فوری نفت روسیه بیش ‌از ۴ میلیون بشکه در روز از عرضه نفت این کشور را از بازار خارج می‌کند و چین و هند نمی‌توانند به این زودی‌ها این مقدار نفت را دریافت کنند.

کانوا تصریح کرد: اگر اتحادیه اروپا واردات نفت روسیه را مانند آنچه درباره زغال‌سنگ انجام داد، به‌تدریج و طی چند ماه کاهش دهد، تأثیر چندانی بر قیمت نفت نخواهد داشت.

کد خبر 455936

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =