۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۵
  • کد خبر: 456653
عرضه ۱۰۰ درصد محصولات پتروشیمی اروند در داخل کشور

مدیر بازرگانی شرکت پتروشیمی اروند از عرضه همه محصولات این شرکت در بورس کالا به‌منظوری پایداری بازار و توسعه صنایع پایین‌دستی کشور خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت پتروشیمی اروند، محمدرضا کریمی در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی اصفهان‌پلاست اظهار کرد: شرکت پتروشیمی اروند از دو ماه گذشته به‌منظور پایداری و افزایش تولید، وارد تعمیرات اساسی ۴۵ روزه شد که در پی آن برخی واحدها در دوره تعمیرات اساسی غیرعملیاتی شد و به تبع آن مقدار تولید در آن بازه زمانی کاهش یافت که از طریق دفتر صنایع پایین‌دستی اطلاع‌رسانی انجام شد.

وی افزود: در این مدت با عرضه محصولات موجود در انبارهای شرکت، تعهدات شرکت انجام و بخشی دیگر از نیاز بازار به استمرار تولید پس از تعمیرات اساسی موکول شد.

مدیر بازرگانی پتروشیمی اروند با اشاره به انحصاری بودن برخی قطعات پتروشیمی و تحریم‌ این صنعت از سوی کشورهای غربی گفت: در پی تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه علیه صنعت پتروشیمی کشور در شرکت پتروشیمی اروند موفق شدیم با استفاده از توان متخصصان داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان قطعات مورد نیاز را بازطراحی و داخلی‌سازی کنیم که در این زمینه موفقیت‌های افتخارآمیزی برای کشور خلق کرده‌ایم.

کریمی ادامه داد: از آغاز دوره تعمیرات اساسی نیز به‌منظور تأمین نیاز بازار داخل و شرکت‌های پایین‌دستی، کل تولید خود از ابتدای اسفند تاکنون را که حدود ۴۰ هزار تن بوده از طریق بورس کالا عرضه کرده است و تا تنظیم بازار این کار را ادامه خواهیم داد.

وی در پایان با اشاره به ارزش افزوده بالاتر در صنایع پایین دستی و ارزآوری قابل‌توجه برای کشور تأکید کرد: با توجه به نیاز بازار و لزوم حمایت از صنایع پایین‌دستی و تعهدهایی که به این بخش داریم، تا رسیدن به ظرفیت تولید موردنظر، صادرات محصولات خود به بازارهای خارجی را متوقف می‌کنیم و تمامی تولید را به بازار داخل تخصیص خواهیم داد.

کد خبر 456653

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =