۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶
  • کد خبر: 456758
پتروشیمی اروند به شرکت تماماً ایرانی تبدیل شد

مدیرمالی شرکت پتروشیمی اروند با تأکید بر استفاده از توان داخل در رفع نیازهای شرکت، گفت: پتروشیمی اروند به شرکتی تماماً ایرانی تبدیل شده و افزون بر عرضه محصولات خود با اولویت شرکت‌های داخلی، در بهره‌گیری از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی سرآمد صنعت پتروشیمی کشور است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت پتروشیمی اروند، ابراهیم علیزاده در حاشیه دوازدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی اصفهان‌پلاست در دیدار با مدیرکل بازرسی و رئیس صنف پلاستیک استان اصفهان، اظهار کرد: حدود ۳۰ درصد از مشتریان شرکت پتروشیمی اروند در استان اصفهان قرار دارند که حدود ۱۰۰ کارخانه در بخش‌های تولیدی مختلف را شامل می‌شود و اشتغالزایی قابل توجهی را ایجاد کرده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به تعهدهای ارزی شرکت پتروشیمی اروند به بانک مرکزی گفت: ارز حاصل از فروش شرکت پتروشیمی اروند مستقیم به‌منظور تامین ارز مورد نیاز کشور در سامانه نیما عرضه می‌شود و ما این آمادگی را داریم که به جای فروش مستقیم محصولات که آن را خام‌فروشی می‌دانیم، آن را در اختیار شرکت‌های پایین‌دستی قرار دهیم تا پس از خلق ارزش افزوده بالاتر، به خارج از کشور صادر و ارزش‌آفرینی بیشتری را برای کشور ایجاد کند، در واقع می‌خواهیم وظیفه‌ تامین ارز را به شرکت‌های پایین‌دستی بسپاریم.

مدیرمالی پتروشیمی اروند اضافه کرد: شرکت پتروشیمی اروند در یکی از بزرگترین تعمیرات اساسی خود ۵۰ روز را در تعمیرات اساسی بود که در این تعمیرات اساسی بزرگ تمام نیازهای خود را از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی تأمین کرد که صرفه‌جویی قابل توجهی را نیز برای شرکت به همراه داشت.

در ادامه این نشست جواد محمدی فشارکی، مدیرکل بازرسی استان اصفهان با اشاره به نقش پتروشیمی اروند در تأمین نیاز شرکت‌های پایین‌دستی، نگاه و رویکرد این مجموعه در حمایت از صنایع داخل کشور را  ستودنی دانست.

کد خبر 456758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =