برگزاری نشست هیئت‌های عالی‌رتبه ایران و روسیه

نشست هیئت‌های عالی‌رتبه ایران و روسیه به ریاست جواد اوجی، وزیر نفت و الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه در مرکز همایش‌های تخصصی شرکت ملی نفت ایران (کوشک) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شانا، بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران که صبح امروز (چهارشنبه، چهارم خردادماه) در این مرکز حضور پیدا کرد، با اشاره به اینکه ایران و روسیه روابط اقتصادی خوبی دارند، اظهار کرد: ما با روسیه در مورد توسعه فاز ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر در حال مذاکره هستیم.

همچنین علیرضا زاکانی، شهردار تهران هم در پاسخ به علت حضور شهرداری تهران در این نشست اظهار کرد: مذاکراتی در حوزه حمل‌ونقل، محیط زیست و پسماند با روس‌ها انجام شد، همچنین تبادلاتی که می‌توانیم با همکاری شهرهای فدراسیون روسیه داشته باشیم. این همکاری در حوزه خدمات هم فراتر از تفاهم‌نامه است و قرارداد امضا می‌شود.

نشست هیئت عالی‌رتبه ایران و روسیه امروز برگزار شد و دو کشور بر گسترش روابط همه‌جانبه تأکید کردند. 

گفتنی است،‌ الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه به‌عنوان رئیس روسی کمیسیون مشترک ایران و روسیه در رأس هیئت عالی‌رتبه دیروز (سه شنبه، سوم خردادماه) وارد تهران شد و امروز چهارم خردادماه با جواد اوجی، رئیس ایرانی کمیسیون مشترک ایران و روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

هیئت عالی‌رتبه ایران شامل نمایندگانی از  وزارت نفت، خارجه، ریاست جمهوری، شهرداری تهران، ستاد کل نیروهای مسلح، شرکت‌های ملی نفت و گاز و پتروشیمی، وزارتخانه‌های امور و اقتصاد و دارایی، نیرو، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و کشور، سازمان‌های توسعه تجارت، بنادر دریانوردی، انرژی اتمی و راه آهن، بانک مرکزی و مجلس و هیئت عالی‌رتبه روسیه شامل نمایندگانی از وزارتخانه‌های توسعه اقتصاد، صنعت و تجارت، انرژی، حمل و نقل، کشاورزی، احداث، مسکن و شهرسازی، معاون رئیس دوما، استانداران، معاون خدمات گمرکی، مدیرعامل راه آهن، مدیرعامل مرکز صادرات، معاون مدیر خدمات فدرالی نظامی-فنی همکاری‌های روسیه است.

کمیسیون مشترک ایران و روسیه در آینده نزدیک برگزار می‌شود و نشست هیئت‌های عالی‌رتبه پیش‌نشست قبل از برگزاری این کمیسیون مشترک بوده است.

کد خبر 457422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =