سازمان انرژی اتمی در بالادست و پایین‌دست کنار صنعت نفت است

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: این سازمان در بخش‌های بالادستی و پایین‌دستی نفت در کنار صنعت نفت قرار دارد.

به گزارش خبرنگار شانا، محمد اسلامی امروز (سه‌شنبه، ۲۲ آذرماه) در نخستین کنفرانس و نمایشگاه مدیریت فناوری محصولات دانش‌بنیان در صنعت نفت ایران، به همکاری سازمان انرژی اتمی ایران و صنعت نفت کشور اشاره و اظهار کرد: این سازمان از حوزه بالادستی تا بخش‌های پایین‌دستی صنعت نفت در کنار وزارت نفت و صنعت نفت کشور قرار دارد و نقش خود را ایفا خواهد کرد.

وی به بعضی از همکاری‌های سازمان انرژی اتمی با صنعت نفت اشاره و تصریح کرد: امروز سازمان انرژی اتمی در برخی حوزه‌ها همچون تبدیل نفت سنگین به سبک و بحث ابزار دقیق هسته‌ای با صنعت نفت همکاری دارد. هم‌اکنون بسیاری از مجتمع‌های پالایشی و پتروشیمی از خدمات سازمان انرژی اتمی در بخش ابزار دقیق هسته‌ای استفاده می‌کنند.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: دشمنان تلاش کردند با تحریم در حوزه ابزار دقیق هسته‌ای مشکلات و آسیب‌هایی ایجاد کنند، اما همکاران ما با تلاش گسترده از این تحریم‌ها عبور و نقش مهم خود را ایفا کردند.

اسلامی اعلام کرد: امروز دشمنان اعتراف می‌کنند و اطمینان دارند ایران به سمت ساخت سلاح اتمی حرکت نخواهد کرد، اما با فناوری هسته‌ای ایران مخالفت و اذعان می‌کنند که نمی‌خواهیم ایران هسته‌ای شود.

وی گفت: با اتکا به توانمندی جوانان خود توانسته‌ایم به پیشرفت‌های مهمی در صنعت هسته‌ای دست یابیم. دشمن تلاش کرد با تحریم، ترور دانشمندان هسته‌ای و خرابکاری در صنعت هسته‌ای یا با خروج از برجام برای این صنعت مشکلاتی ایجاد، یا این صنعت را متوقف کند، اما موفق نشدند جلو پیشرفت ما را بگیرند.

نخستین کنفرانس و نمایشگاه مدیریت فناوری محصولات دانش‌بنیان در صنعت نفت ایران با رویکرد چالش‌ها و فرصت‌ها با همت و مشارکت معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، دانشگاه صنعت نفت، پژوهشگاه صنعت نفت، پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز، شرکت‌های اصلی و فرعی وزارت نفت و همکاری ارکان مختلف زیست‌بوم فناوری و نوآوری صنعت از امروز (سه‌شنبه، ۲۲ آذرماه) تا روز پنجشنبه (۲۴ آذرماه) در محل پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می‌شود.

به گزارش شانا، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، محمد اسلامی، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی و محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، وحیدرضا زیدی‌فرد، معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری و دیگر مدیران ارشد صنعت نفت و در عین حال شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالان بخش‌های علمی و فناوری از حاضران در نخستین کنفرانس و نمایشگاه مدیریت فناوری محصولات دانش‌بنیان در صنعت نفت ایران بودند.

کد خبر 465934

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =