نشست بررسی حوادث چندسال اخیر شرکت نفت و گاز گچساران برگزار شد

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران با تأکید بر اینکه بررسی و تحلیل حوادث نقش بسیار مهمی در جلوگیری از تکرار حوادث مشابه در صنعت نفت دارد، گفت: باید فرهنگ به اشتراک‌گذاری درس‌آموخته‌های منتج از حادثه در صنعت نفت گسترش یابد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت و گاز گچساران، غلامرضا کمالی در نشست هم‌اندیشی مسائل مرتبط با حوادث، تجزیه و تحلیل آماری حوادث چند سال اخیر با اشاره به نقش این شرکت در اقتصاد کشور گفت: شرکت نفت و گاز گچساران با توجه به قرار گرفتن تأسیساتش در گستره چهار استان کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، بوشهر و فارس و قرار گرفتن در کنار تلمبه‌خانه عظیم گوره و چندراهه نفت خام صادراتی کشور در حوزه عملیات ویژگی خاصی دارد و گچساران را به قلب صادرات نفت خام کشور تبدیل کرده است.

وی ادامه داد: با نگاهی به تجارب کسب‌شده در دنیا به این نقطه می‌رسیم که پیشرفت فناوری و رسیدن به توسعه صنعتی با حفظ سلامت و ارتقای کرامت نیروی انسانی و حفاظت از محیط زیست امکان‌پذیر خواهد بود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های خاص شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران وجود نیروی انسانی فنی، علمی، دلسوز و با صداقت در این شرکت است که به جرأت باید گفت عزت و سربلندی این شرکت مرهون تلاش کارکنان بی‌ادعای نفت گچساران است.

در ادامه این نشست محمدرضا نادری، رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از بهبود عملکرد این شرکت در حوزه ایمنی و آتش‌نشانی خبر داد و گفت: در سال‌های اخیر با توجه به کاهش حوادث و اتفاق‌ها و برنامه‌ریزی هدفمند برای ارتقای سازمان در حوزه ایمنی و صیانت از تولید، عملکرد شرکت‌ملی مناطق نفت‌خیز جنوب بهبود یافته است و این مهم جز با برنامه‌ریزی، تلاش و همت کارکنان مناطق نفت‌خیز جنوب به‌دست نمی‌آمد.

وی برگزاری نشست‌های پیش از اجرای کار، فعال‌سازی سامانه جامع مدیریت بر اطلاعات اچ‌اس‌ئی، تدوین سند راهبردی و دستورعمل‌های مختلف حوزه ایمنی، ایجاد کارگروه‌های تخصصی برای ارائه گزارش‌های سالانه درباره علل وقوع حوادث، استفاده از خدمات مشاور برای ارزیابی ریسک و مدیریت یکپارچه، خرید تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی را از جمله اقدام‌های مهم مجموعه ایمنی و آتش‌نشانی برشمرد.

شهباز صفری، رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران گفت: نگاه ویژه و تلاش برای حفظ و ارتقای سلامت و ایمنی کارکنان و مدیریت صحیح و بهینه در حوزه حفاظت از محیط زیست، همواره از اولویت‌های مهم شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران است.

نشست هم‌اندیشی موضوع‌های مرتبط با حوادث، تجزیه و تحلیل آماری حوادث چند سال اخیر صنعت نفت‌ و گاز گچساران با حضور مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران، مدیر اچ‌اس‌ئی و پدافند غیرعامل مناطق نفت‌خیز جنوب و جمعی از مدیران و رؤسای شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران در سالن آموزش این شرکت برگزار شد.

کد خبر 473509

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =