پایداری شبکه گاز شمال‌شرق و شرق ایران یکی از راهبردهای وزارت نفت است

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد که پایداری شبکه گاز شمال‌شرق و شرق ایران یکی از راهبردهای این شرکت و وزارت نفت است.

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به استان خراسان جنوبی، مجید چگنی امروز (پنجشنبه، یکم تیرماه) در آیین آغاز عملیات اجرایی خط لوله گاز «دوراهی دشتک - نهبندان» که در شهر نهبندان و با حضور مقام‌های استانی و مدیران ارشد صنعت گاز برگزار شد، گفت: برای ما جای شرمندگی است که پس از گذشت ۴۴ سال از انقلاب اسلامی به برخی استان‌ها خدمت‌رسانی می‌شود اما این روند با سرعت در جریان است.

وی با بیان اینکه شرکت‌های گاز استانی یزد و کرمان هم برای خدمت‌رسانی به مردم این دیار در روزهای سرد سال اقدام‌های قابل‌توجهی داشتند، افزود: یکی از راهبردهای وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران پایداری شبکه گاز شرق و شمال کشور است که اجرای این پروژه همسو با این هدف آغاز می‌شود تا زیرساخت‌های گازرسانی در این مناطق تقویت شوند.

معاون وزیر نفت در امور گاز تصریح کرد: اکنون چند پروژه به‌منظور اجرایی‌شدن این هدف در حال بررسی و اجراست که سبب پایداری گاز و خدمت‌رسانی به خراسان جنوبی خواهد شد.

به گفته چگنی، مدت زمان اجرای این پروژه ۱۸ ماه اعلام شده اما امید است زودتر از موعد مقرر به بهره‌برداری برسد که به خط هفتم سراسری متصل و پایداری گاز تثبیت می‌شود.

کد خبر 474580

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =