همکاری‌ ایران و قطر در بخش انرژی دو طرف را به قطب گازی منطقه بدل می‌کند

معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: همکاری‌های ایران و قطر در این بخش می‌تواند دو کشور را به هاب گازی و انرژی منطقه تبدیل کند.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌جمهوری، محمد مخبر امروز (دوشنبه، پنجم تیرماه) در دیدار با علی‌بن صمیح‌المری، وزیر کار دولت قطر با اشاره به اینکه ارتباطات سیاسی بین ایران و این کشور و هماهنگی و همکاری در مجامع جهانی هم‌اکنون به سطح بسیار خوب و بالایی رسیده است، اظهار کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران از ثبات و پیشرفت‌های داخلی و خارجی دولت قطر خرسند است.

وی افزود: زمینه‌های همکاری بین دو کشور فوق‌العاده زیاد است، اما سطح مبادلات اقتصادی در سال‌های گذشته متناسب با سطح بالای روابط سیاسی نبوده و زمینه‌های مشترک دینی، فرهنگی، تاریخی و همسایگی دو دولت و ملت حرکت و برنامه‌ریزی جدی برای توسعه و ارتقای روابط را می‌طلبد.

معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به همکاری‌های ایران و قطر در زمینه انرژی و به‌ویژه گاز تصریح کرد: همکاری‌های ایران و قطر در این بخش می‌تواند دو کشور را به هاب گازی و انرژی منطقه تبدیل کند.

مخبر اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد صدور خدمات فنی و مهندسی و دانش‌بنیان، ‌ رفع احتیاجات کشاورزی و سرمایه‌گذاری مشترک را در دستور کار قرار دهد تا رفع نیازهای آموزشی فنی و حرفه‌ای و دانشگاهی به‌صورت متقابل بیش از گذشته فعال شود.

علی‌بن صمیح‌المری، وزیر کار دولت قطر نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت‌های دولت جمهوری اسلامی از دولت این کشور در نشست‌ها و مجامع جهانی تأکید کرد: دولت و ملت قطر هیچ‌گاه مواضع ایران در زمان مشکلات و بحران‌ها را فراموش نخواهد کرد.

وی گفت: دیدارها و ملاقات‌های رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و امیر قطر نشان‌دهنده علاقه و اراده دو دولت بر توسعه روابط دوجانبه و هماهنگی در زمینه‌های مختلف تجاری و سرمایه‌گذاری است.

کد خبر 474798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =