سازوکار تحویل قیر به دستگاه‌های اجرایی در سال ۱۴۰۲ اصلاح شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به‌منظور رفع ایراد شورای نگهبان سازوکار تحویل قیر به دستگاه‌های اجرایی در سال ۱۴۰۲ را اصلاح کردند.

به گزارش خبرنگار شانا، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۱۸ مهرماه) مجلس شورای اسلامی به‌منظور تأمین نظر شورای نگهبان، ماده واحده طرح دو فوریتی اصلاح بند (ک) تبصره ۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور را اصلاح کردند.

در متن اصلاحی ماده واحده مذکور آمده است: در سال ۱۴۰۲ وزارت نفت مکلف است معادل مبلغ ۲۰۰ هزار میلیارد ریال نفت خام از محل منابع در اختیار شرکت ملی نفت ایران را در اختیار پالایشگاه‌ها قرار داده و به میزان آن به‌صورت ماهانه از ابتدای سال ۱۴۰۲ مواد اولیه قیر (وکیوم باتوم) با ۵۰ درصد قیمت بورس در اختیار دستگاه‌های اجرایی موضوع این بند قرار دهد و در حساب فی‌مابین خود و خزانه‌داری کل کشور اعمال و آن را از محل خوراک تحویلی تسویه کند.

وزارت نفت مکلف است مابه‌التفاوت آن را با تعدیل قیمت ماهانه خوراک از طریق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران جبران و اعمال حساب کند. در صورت کاهش قیمت قیر، مقدار قیر تحویلی به دستگاه‌های اجرایی موضوع این بند افزایش خواهد یافت. مهلت هزینه‌کرد اعتبار موضوع این بند تا پایان شهرریورماه سال ۱۴۰۳ است.

کد خبر 631348

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =