احداث پتروپالایشگاه شهید سلیمانی در شورای اقتصاد تصویب شد

احداث پتروپالایشگاه شهید سلیمانی در نشست شورای اقتصاد تصویب شد.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، دهمین نشست شورای اقتصاد عصر روز چهارشنبه (دهم آبان‌ماه) به ریاست محمدمخبر، معاون اول رئیس‌جمهوری برگزار شد و درخواست‌های برخی دستگاه‌های اجرایی مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این نشست رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران گزارشی از وضع تأمین مالی بسته سرمایه‌گذاری ۵ میلیارد دلاری کشور روسیه مصوب سال ۱۳۹۵ و پروژه‌های در حال اجرا مانند پروژه احداث نیروگاه سیریک و پروژه برقی‌سازی راه‌آهن گرمسار- اینچه‌برون ارائه کرد و درباره برخی موانع اجرای پروژه‌ها تصمیم‌هایی اتخاذ شد.

در این نشست همچنین تازه‌ترین وضع پروژه طراحی و ساخت راه‌آهن رشت - آستارا و تصمیم‌هایی برای تسریع در تملک اراضی و اجرای قرارداد فی‌مابین ایران و روسیه مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست که رئیس دفتر رئیس‌جمهوری، وزیران نفت، نیرو، راه و شهرسازی، صمت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل بانک مرکزی نیز حضور داشتند، دو درخواست وزارت نفت مبنی بر احداث پتروپالایشگاه شهید سلیمانی در بندرعباس و توسعه حمل‌ونقل مسافر با قطار شهری در تهران و هشت کلانشهر اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، کرمانشاه، مشهد، کرج و قم به تصویب رسید.

توسعه فاز نخست میدان نفتی مشترک یادآوران در قالب قرارداد بیع متقابل درخواست دیگر وزارت نفت در این نشست بود.

از وزارت نیرو نیز در این نشست درخواستی مبنی بر احداث ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه بادی مطرح شد که پس از بحث و تبادل نظر، این درخواست نیز به تصویب رسید.

کد خبر 632507

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =